VA Filminin Yapımcısından Soru-Cevap Loginu11

Join the forum, it's quick and easy

VA Filminin Yapımcısından Soru-Cevap Loginu11

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

VA Filminin Yapımcısından Soru-Cevap

3 posters

VA Filminin Yapımcısından Soru-Cevap Empty VA Filminin Yapımcısından Soru-Cevap

Mesaj tarafından nessie!! Salı Ağus. 09, 2011 3:58 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Yazarımızında açıklamasıyla Vampir Akademisi serisinin filmi çekileceğini öğrenmiştik.Filmin resmi facebook sayfasında filmin yapımcısı Mike Preger fanların sorularına cevap verdi. İşte merak edilen soruların bir kaçına cevaplar;

“Her kitap için ayrı bir film mi ya da kitapların her hangi birini birleştirip mi filmi çekmeyi düşünüyorsunuz?”

*Evet, bütün kitaplar için öyle düşünüyoruz. Her kitap bağımsız olarak mükemmel bir şekilde kendi başına durabiliyor. Ama serinin ilk filminin beyaz perdeye yansıması başarı açısından çok hassas ve serinin devamı, filmin gerçekten başarıya ulaşması ve seyirciyi çekmesi için ilk kitabı ikinci kitapla birleştirmeyi düşünüyoruz.

“Birçok yazar yakın zamanlarda çekim yapılırken prodüksiyonlara danışman olarak katılıyor. Richelle Mead’in filme dâhil olmasını düşündünüz mü?

*Yazarımız ne kadar meşgul olsa da, Richelle’nin her şeyde katılımını görmek ve düşüncesini almaktan zevk duyarım.

“Serinin bir fanı olarak, kitapta hayata geçmesini en çok istediğiniz yer neresidir?”

*En başından beri beni büyüleyen Rose karakteridir. Onun sertliğini, tutkusunu, azmini ve kusurlarını seviyorum. Benliğinin birçok yanını seviyorum, bunlar onun birçok kişiyle ilişkilerini gösteriyor. Diğer kadın ana karakterler gibi başka bir “gerçek dışı” karakter değil. İnsanlar bu seriyi “bir başka Vampir hikâyesi” olarak nitelendiriyor ama ben asla bu şekilde düşünmedim. Bu hikâyenin içinde fazlasıyla “insanlık” var. Herkesin başına gelebilecek sorunlar var. Evet, vampirler ve efsanevi vampir dünyasını konu alıyor – ama gerçekten vampirler hakkında değil, insanlar, duygular, meydan okumalar, yaşam ve ölüm kararları, tutku ve kıskançlık ve korkularınla yüzleşmeyi konu alıyor.

“Ek olarak, kitaptaki hayata geçirilmesi en zor olacağını düşündüğünüz görünüm/sahne hangisidir ?”

*Bütçe ve program gerçekçi ve yerindeyse hiçbirşey hayata geçirilmeyecek kadar zor değildir. Buda bizi“asıl” konuya getiriyor ki şu aşamada mücadele ettiğimiz şey. Montana’nın dağlarındaki savaştan tutun ki (neler olduğunu bildiğimiz yer), Rusyanın kırsal bölgeleri ve köylerine kadar, serideki her bölüm kendi eşsiz ve büyüleyici ekran görüntülerini sunuyor. Eninde sonunda senarist ve yönetmenin işbirliği, hikayenin de faktörüyle, beyaz perdeye taşınacaktır.

“Bildiğiniz üzere, VA çoğunlukla geceleri gerçekleşiyor. Bunun sahnelemekte bir problem olacağını düşünüyor musunuz?”

*Bugünün teknolojisiyle, endişeler faydasız, geceleri çekim yapmak veya gece için gündüz, artık bir meydan okuma veya eskisi gibi bir pahalı değil. Tekrar söylüyorum, yönetmenin görüşlerine inancımız çok, ama bunun prodüksiyonun hatırına başlıca bir sorun olacağını düşünmüyorum.

“Senarist aramaya başladınız mı?”

*Senarist sorununu tartıştık ve senaristlerle bazı önemli görüşmeler yaptık. Tekrar söylüyorum, başarabileceğimize, oluşturabileceğimiz olay yerine ve konularla ilgili herhangi birşeyi sonuçlandırmadan önce stüdyonun söz verdiği ölçüde prodüksüyona inancımız var.

“Bloodlines’ında filmini çekmekle ilgileniyor musunuz?”

* Vampir Akademisinin devamı olarak Bloodline serisinin ilk/son görüşmelerini sonraya bıraktık. Önce Vampir Akademisi için işe girişildiğinde, Richelle ile diğer hepsinin çıkması için çalışmaya devam edeceğiz. Yani evet, bizde Bloodlines’ın ağustostaki çıkışını merakla bekliyoruz.

“VA “*Young Adult” olmasına rağmen içerisinde fazlasıyla şiddet ve seks barındırıyor. Filmin hangi kesime hitap etmesini düşünüyorsunuz?” (* Young Adult gençlere yönelik kitapların sınıflandırıldığı türe denilir.)

*Çekimler tamamlandığında, sinema filmi, kablolu ve TV’nin hedef kitle Stüdyo ya da İletişim ağı tarafından kararlaştırılacak ve materyaller piyasaya göre uyum sağlayacaktır. Şimdiden çoğunlukla 13-35 yaş arası kadınlar arasında seri hakkında bir ilgi oluşmaya başladı. Bu ilgiye sağlam bir erkek potansiyeli de eklemek istiyoruz, bunun maddi açıdan amaçlanan pazara destek olacağını umuyoruz. Şiddet ve Seks sinematik olarak birçok yöntemle baş edilebilir, o yüzden bu konuda fazla endişeli değilim. Tekrar söylüyorum, doğru yönetmenin elinde, çalışma birçok yaratıcı şekle dönüşebilir. Piyasada amaçlanana destek olmak için elimizden geldiğince malzeme istiyoruz.

Alıntıdır.

nessie!!
nessie!!
Nirvana

VA Filminin Yapımcısından Soru-Cevap Empty Geri: VA Filminin Yapımcısından Soru-Cevap

Mesaj tarafından qizolum. Salı Ağus. 09, 2011 5:51 pm

Hıımmm. İlk 2 kitabın bir film olması nasıl olur merak ediyorum. Ama filmi olursa +13'ten yukarı olacak şekilde kesinlikle yapmazlar. :) Ya da BD gibi çakma +13 olur gelen resimlere bakarsak. VA Filminin Yapımcısından Soru-Cevap 757762

Teşekkürler. :))
qizolum.
qizolum.
Moderatör
Moderatör

VA Filminin Yapımcısından Soru-Cevap Empty Geri: VA Filminin Yapımcısından Soru-Cevap

Mesaj tarafından nessie!! Çarş. Ağus. 10, 2011 4:13 pm

+13 uygun olur mu dersin Aslım? VA Filminin Yapımcısından Soru-Cevap 757762

Rica ederim yoldaş:)
nessie!!
nessie!!
Nirvana

Mesaj tarafından qizolum. Çarş. Ağus. 10, 2011 4:59 pm

Ben bilemem, yapımcılar bilir. VA Filminin Yapımcısından Soru-Cevap 757762 -ki okuyucuların yaş sınırı göz önüne alınırsa +18 yapmaya cesaret edemezler bence. :) +13 olur ama BD gibi bazı yerlerde +18'lik sahneleri de serpiştiriverirler. :)
qizolum.
qizolum.
Moderatör
Moderatör

Mesaj tarafından Rebellious Cuma Ağus. 19, 2011 1:26 am

Yapımcı kendine ve ekibe çok güveniyor. Umarım bazı kitapların filme uyarlanmasında yapılan hataları yapmazlar. Kesinlikle kitabın yazarının filmin her alanında fikir vermesinden yanayım. Ne olursa olsun bu hayal dünyası Richelle'ın. Umarım karakter seçimlerinde de bizi hayal kırıklığına uğratmazlar. Böylesine güzel bir serinin filmini ne olursa olsun izlemeyi isterim ama bir zevk alarak izlemek var birde keşke kitaba bağlı kalsalardı deyip kitapla filmi kıyaslayarak izlemek var. Umarım yüksek olan beklentilerim karşılanır.

Teşekkürler canım paylaşım için=)
Rebellious
Rebellious
Yenidoğan
Yenidoğan

- Similar topics