Richelle Mead - Vampir Akademisi Serisi (6. kitap eklendi) Loginu11

Join the forum, it's quick and easy

Richelle Mead - Vampir Akademisi Serisi (6. kitap eklendi) Loginu11

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Richelle Mead - Vampir Akademisi Serisi (6. kitap eklendi)

+2
Kbra~eDward♥
sahra
6 posters

:: Eğlence :: Serbest Bölge :: Kitap

Richelle Mead - Vampir Akademisi Serisi (6. kitap eklendi) Empty Richelle Mead - Vampir Akademisi Serisi (6. kitap eklendi)

Mesaj tarafından sahra Perş. Ara. 23, 2010 11:52 am

RICHELLE MEAD

VAMPİR AKADEMİSİ SERİSİ

Richelle Mead - Vampir Akademisi Serisi (6. kitap eklendi) Vxg68i

Seri Kitapları

1. VAMPİR AKADEMİSİ
2. BUZ ÖPÜCÜK
3. GÖLGE ÖPÜCÜK
4. KAN SÖZÜ
5. RUH BAĞI
6. SON FEDAKARLIK

1. VAMPİR AKADEMİSİ

Richelle Mead - Vampir Akademisi Serisi (6. kitap eklendi) Vampir_akademisi

Yayın Tarihi: 2010
Orijinal Adı: Vampire Akademy
Sayfa Sayısı: 367

Konu:

SADECE GERÇEK BİR DOST SİZİ ÖLÜMSÜZ DÜŞMANLARDAN KORUYABİLİR

Lissa Dragomir, bir Moroi prensesi.

Sihir dünyasıyla arasında kopmaz bir bağ olan ölümlü bir vampir. Vampirlerin en vahşisi ve en tehlikelisi, ölümsüz Strigoi'lerden her daim korunması gerek.

Lissa'nın en yakın arkadaşı Rose Hathaway'in damarlarında akan insan ve vampir kanının güçlü karışımı onu bir Dhampir yapıyor. Ve Rose kendini, arkadaşı Lissa'yı -genç kızı içlerinden biri yapmayı kafaya koymuş Strigoi'lerden- koruduğu tehlikeli bir hayata adamış.

Rose ve Lissa, iki yıl süren kaçak özgürlüklerinin ardından yakalanıyor ve Montana ormanlarının derinliklerine gizlenmiş Aziz Vladimir Akademi'sine sürükleniyor. Rose, Dhampir eğitimine devam edecek. Lissa da zaten elit Moroi toplumunun Kraliçe'si... Ve iki kız, Akademi de yine birçok kalp kıracak.

Lissa ve Rose'un Aziz Vladimir'den kaçmasına sebep olan korkuydu. Evet, çünkü Akademi'nin demir kapıları ardındaki hayat, akıl almayacak kadar tehlikeli. Moroi'ler iğrenç ayinler düzenliyor ve onların bu gizli kapaklı doğası ve gece aşkı, sosyal karmaşalarla dolu enigmatik bir dünya yaratıyor.

Rose ve Lissa, bu tehlikeli ortamda kendi yönlerini bulmak, yasak aşkın cazibesine karşı koymak ve Strigoi'lerin Lissa'yı sonsuza dek kendilerinden birine dönüştürmesine fırsat vermemek için sürekli savunmada kalmak zorunda!

2. BUZ ÖPÜCÜK

Richelle Mead - Vampir Akademisi Serisi (6. kitap eklendi) VAMPIR-AKADEMISI-1

Orijinal Adı: Frostbite
Sayfa Sayısı: 345

Konu:

Aşk ve kıskançlık zorunlu bir kış tatilinde çarpışırsa, eğlence kana bulanabilir!
Rose, Dimitri'yi seviyor. Dimitri de belki Tasha'yı seviyor.
Ve Mason da Rose ile birlikte olmak için canını vermeye hazır.

St. Vladimir'de kış tatili geldi ama Rose tatil havasına bir türlü giremiyor. Muazzam bir Strigoi saldırısı okulu yüksek alarm durumuna geçirdi ve Akademi artık Gardiyanlar'la dolu.

Ki aralarında Rose'un çetin ceviz annesi Janine Hathaway de mevcut. Ayrıca annesiyle teke tek dövüş yetmezmiş gibi, Rose'un yakışıklı eğitmeni Dimitri'nin de başkasında gözü var. Arkadaşı Mason ise Rose'a feci tutulmuş vaziyette ve Rose da erkek arkadaşı Christian'la bol bol yiyişen Lissa'nın beynine hapsolup duruyor!

Strigoiler yaklaşıyor, Akademi hiçbir riski göze almıyor. Bu sene, St. Vladimir'in yıllık kayak tatilli mecburi.

Ancak göz kamaştırıcı kış manzarası ve şık Idaho tatilköyü yalnızca bir güven ilüzyonu. Üç arkadaş ölümcül Strigoilere karşı bir harekette bulunup kaçınca Rose, onları kurtarmak için Christian ile güçlerini birleştiriyor.

Ancak kahramanlığın da bir bedeli var elbet...
Çok fena, çok.

“Vampir kitaplarına doyduğumuz günümüzde, Richelle Mead hem eşsiz, hem de inandırıcı karakterlerle benzersiz bir dünya yaratıyor.”
-TeensReadToo.com-

“Sıkıntılı olaylarla başetmesini bilen gençler, bu vamp hikayede tam gaz gidiyor. Bu seri insanda kana kana içmek arzusu uyandırıyor!”
-Booklist-

RICHELLE MEAD: Michigan Üniversitesi’nden mezun oldu. Seattle’da yaşıyor. Evli. Halihazırda da yeni “Vampir Akademisi” romanını yazmakla meşgul.

3. GÖLGE ÖPÜCÜK

Richelle Mead - Vampir Akademisi Serisi (6. kitap eklendi) 2egenh5

Orijinal Adı: Shadow Kiss
Sayfa Sayısı: 428

Konu:

St. Vladimir Akademisi’nde bahar dönemiydi. Rose Hattaway’in mezuniyeti yaklaşmıştı. Ancak Mason’ın ölümünden beri toparlanamamıştı Rose. Geçmiş hesaplar yakasını bırakmıyor ve bu durum derslerine konsantre olmasını engelliyordu. Dahası, en yakın arkadaşı Lissa’yla ilgili korkunç ve önlenemez düşler görüyordu.

Fakat hepsinden önemli bir şey vardı. Rose aşıktı!
Hem de hocası Dimitri’ye… Bu seferki gelip geçici bir şey de değil, düpedüz aşktı.
Peşindeki Strigoiler’in saldırısıyla ortalık karışacaktı.
Rose, hayatını değiştirecek bir yol ayrımındaydı. Ya en yakın arkadaşını koruyacak ya da aşkın peşinden gidecekti.
Vampir Akademisi’nde hiç olmadığı kadar korkunç ve karmaşık bir ders yılına hazır olun!

4. KAN SÖZÜ

Richelle Mead - Vampir Akademisi Serisi (6. kitap eklendi) Kan-sozuk1

Orijinal Adı: Spirit Bound
Sayfa Sayısı: 520

Konu:

Rose Hathaway’in hayatı bir daha asla eskisi gibi olmayacaktı.

Kısa süre önce St. Vladimir Akademisi’ne düzenlenen saldırı, Moroi dünyasını sarsmıştı. Vampirlerin birçoğu ölmüştü. Fakat Strigoi’lar tarafından götürülen birkaç kurbanın yazgısı daha karanlıktı.

Rose içinse bir kurban çok önemliydi. Dimitri Belikov. Dimitri!

Şimdi Rose, yüzlerce Strigoi öldürdüğünü gösteren bir dövme taşıyordu ensesinde. Hem de çok nadir bulunan bir dövme.

Rose seçim yapmak zorundaydı. En iyi arkadaşı ve hayatta kalan son Dragomir prensesi Lissa’yı korumak için ettiği yemini tutacak ya da Akademi’den ayrılarak sevdiği adamın peşine düşecekti. Aşkla ve tek başına! Dimitri’ye verdiği sözü tutmak için dünyanın öbür ucuna bile gidebilirdi. Ancak cevabı kan kokan bir soru Rose’un peşini bırakmıyordu. Dimitri kurtarılmayı isteyecek miydi?

Eyvah! İşler karıştı. Rose bu yükün altından kalkabilecek mi? Dimitri’yi öldürmeyi başarabilecek mi?

Yoksa kapısına kadar gelen sonsuz aşka mı kapılacak?

5. RUH BAĞI

Richelle Mead - Vampir Akademisi Serisi (6. kitap eklendi) Ruh-bagi

Yayın Tarihi: Ekim 2010
Orijinal Adı: Blood Promise
Sayfa Sayısı: 508

Konu:

AŞKA HER ZAMAN GÜVENDİ
ÖLÜMLERDEN ÖLÜM BEĞENDİ

Rose’un önünde iki seçenek vardı. Ya ölecek, ya öldürecekti. Kalbinin sesini dinledi ve yanlışı seçti.

Rose, önce Dimitri’nin doğduğu topraklara, Sibirya’ya, uzun ve talihsizliklerle dolu bir yolculuk yaptı. Ardından St. Vladimir Akademisi’ne döndü. Böylece en yakın arkadaşı Lissa’ya da kavuşmuş olacaktı. Ama Rose’un kalbi halen Dimitri için atıyor ve sevdiği adamın bir yerlerde, hayatta olduğunu biliyordu. Eline bir şans geçmişti oysa...

Fakat onu öldürememişti. Yapamamıştı.

Şimdi en korkunç kabusu gerçeğe dönüşmek üzere pusuda bekliyordu. Dimitri kanını tatmıştı ve susuzluğu her geçen dakika biraz daha artıyordu. Dimitri, Rose’un peşindeydi.

Ölümüne bir kovalamaca! Nefes kesen bir karşılaşma!

Michigan’da doğan Mead, şu anda Washington’da yaşıyor. Roman dünyasına dalmadan önce birkaç iş denedi elbette. Ama yazarlıkta karar kıldı. Farklı alanlarda aldığı eğitimin ve iş deneyimlerinin kendisini zenginleştirdiğini düşünüyor.

Tüm zamanını “Vampir Akademisi” ile diğer serilerini yazarak geçiriyor.

6. SON FEDAKARLIK

Richelle Mead - Vampir Akademisi Serisi (6. kitap eklendi) 24ltp1x

Yayın Tarihi: Şubat 2011
Orijinal Adı: Last Sacrifice
Sayfa Sayısı: 568

Konu:

CİNAYET. AŞK. KISKANÇLIK. VE SON BİR SEÇİM. ÖLÜM MÜ, AŞK MI?

Rose Hathaway oyunu her zaman kendi kurallarıyla oynamıştı. En yakın arkadaşı ve yaşayan son Dragomir Prensesi Lissa’yla St. Vladimir Akademisi’nden kaçarak kuralları çiğnemişti. Büyüleyici öğretmeni Dimitri’ye aşık olarak kuralları çiğnemişti. Moroi dünyasının lideri, Kraliçe Tatiana’ya karşı gelme cesaretini göstererek, gelecek dampir nesillerini korumak adına hayatını ve saygınlığını riske atmaktan çekinmemişti. Ancak bu kez kanun, pençesini Rose’a geçirdi. Hem de işlemediği bir suç için. Üstelik cezasının infazını önleyebilecek bir tek kişi var ve Rose onu bulmak için hem Dimitri’nin hem de Adrian’ın yardımına muhtaç. Ama zamanı azalıyor. Ölüler dünyası onu tüm gücüyle geri isterken Rose’un şansı gitgide zayıflıyor. Esas önemli soru şu; tüm hayatınızı başkalarını kurtarmaya adamışsanız sizin hayatınızı kim kurtarabilir? Rose, Dimitri, Adrian ve Lissa’yı yalnız bırakmayın.

En son sahra tarafından Paz Şub. 13, 2011 5:22 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
sahra
sahra
Admin
Admin

Richelle Mead - Vampir Akademisi Serisi (6. kitap eklendi) Empty Geri: Richelle Mead - Vampir Akademisi Serisi (6. kitap eklendi)

Mesaj tarafından sahra Perş. Ara. 23, 2010 1:44 pm

Not: Araştırırken karşılaştığım bir siteden alıntılardır.

Yan Seri hakkında bir açıklama geldi. İlk kitabın adı Bloodlines çıkış tarihi ise Ağustos 2011.

Yazarın bloğunda yayınladığı haber;

”Son kitap Last Sacrifice Rose hakkında olacaktır ama onu takip edecek bir spin off serisi yazacağım. Yine Vampir Akademisi’nin dünyasında yer alacak ve bildiğimiz karakterler olacaktır. VA kitaplarındaki yan karakteri bu kitaplarda ana karakter olacaktır ve bambaşka bir hikaye çizgisinde ilerleyecek. Daha çıkış tarihi yok ama 2011’in baharında veya yazında çıkar diye düşünüyorum.

Bu an için başlık, kitap adı, terim ya da bütün karakterlerin adını vermeye izinli değilim . Ama size şunu söyleyeyim üç karakterin ağzından yazacağım. Onlardan biri Sydney olacaktır. Ayrıca Rose ile ilgili kısa bir yazı da yazmayı düşünüyorum.”

Alıntı: Ön Okumalar ve Fazlası

Yazar Yan Seri Bloodlines hakkında açıklama yaptı;

Vampir Akademisinin spin off’u nasıl olacak?

Aynı yer aynı okul aynı kurallar olacak. Jill ve Sydney eskiden yan şimdi ise başrol karakterlerden olacaklar. En son kişinin kim olduğunu söylemeyeceğim çünkü VA’da bir aşk ilişkisinde geçenlerden biri olacak. Jill, bildiğiniz gibi bir Moroi ve anahtar rollerden birini üstleniyor. Anlatıcı Sydney ise insan ve bir simyacı.

Hikaye nerede başlayacak?

Öncelikle insanların dünyasında başlayacak. Olaya yeni bir bakış açısı getirmeyi planlıyorum. Hikayemiz insanların dünyasında vampirlerin dünyasına geçiş yapacak. Ana karakterlerimiz insanların kurallarına uyum sağlamaya çalışacaklar. California’da bir liseye gidiyor olacaklar. Bilirsiniz orası güneşli ve parlaktır ki bu vampirler için zor bir durum.

Ama Pasifik Kuzey Yakasına da yolculuk yapabilecekler değil mi?

Şuan orayı yazmaktayım ve neden Twilight serisinin orada geçtiğini anlıyorum. Vampirler için ideal bir yer.

Bir simyacı olarak Sydney iyi bir derece edinebilecek mi?

Aslında AP Kimyagerliğinde ve bunu çok sıkıcı bulmaya başlıyor.

İlk kitabın adı Bloodlines olacak ve 2011′in Ağustos ayında çıkması planlanıyor.

Alıntı: Ön Okumalar ve Fazlası

sahra
sahra
Admin
Admin

Richelle Mead - Vampir Akademisi Serisi (6. kitap eklendi) Empty Geri: Richelle Mead - Vampir Akademisi Serisi (6. kitap eklendi)

Mesaj tarafından Kbra~eDward♥ Cuma Ocak 07, 2011 8:30 pm

gerçekten hoş bir seri bence ;)
Kbra~eDward♥
Kbra~eDward♥
Yenidoğan
Yenidoğan

https://www.facebook.com/#!/profile.php?id=1156510172

Mesaj tarafından Rebellious C.tesi Ocak 08, 2011 7:16 pm

Vayy. Yan seri hakkında ki açıklamaların bir kısmını okumuştum ama Sydney'in baş karakterler arasında olacağını yeni görüyorum.

Muhteşem bir seri. Son Fedakarlık'ın bir an önce Türkçe'ye çevrilmesini bekliyorum. Umarım yayın evi bu konuda ağır davranmaz.
Bu arada hala Vampir Akademisi serisiyle tanışmayanlar varsa çok geç değil! Bir an önce seriyi okumanızı tavsiye ederim...
Rebellious
Rebellious
Yenidoğan
Yenidoğan

Mesaj tarafından sahra Paz Ocak 09, 2011 5:50 pm

Son Fedakarlık'ın çevirisi sanırım geçtiğimiz günlerde (7 sinde ) yayınevine teslim edildi. Bir 10 gün sonra matbaaya gideceği, en az 10 gün matbaada kaldıktan sonra da dağıtımı yapılacağı hakkında bir bilgi var. Şubat'da kitapçıların raflarında göreceğiz gibi gözüküyor. :)
sahra
sahra
Admin
Admin

Mesaj tarafından Rebellious Paz Ocak 09, 2011 7:34 pm

Umarım en geç Şubat'ta raflarda görürüz. Yayınevi yoğun olduğu dönemlerde çeviri sorunu yaşayabiliyor. Kitapların çoğu tahminlerden daha geç çıkıyor o yüzden.

Ruh Bağı öyle bir yerde bitti ki Son Fedakarlık'ta neler olabileceğini tahmin etmek imkansız hale geldi. Fanlar Son Fedakarlık'ın ön okumasını Türkçe'ye çevirmişler. Sekiz sayfa kadar. Ama oda yetmedi bana tabi=)
Rebellious
Rebellious
Yenidoğan
Yenidoğan

Mesaj tarafından sahra Paz Ocak 09, 2011 7:43 pm

Artemis'e güveniyorum. Baya hızlı yeni kitapların çevirilerek yayınlanması konusunda. Epsilon çok bekletiyor bu konuda. :(

Sitelerde çeşitli şeyler dönüp duruyor. Meraktan kuduruyorum. Bekleyeceğiz artık ne yapalım. :)
sahra
sahra
Admin
Admin

Mesaj tarafından Elly Paz Ocak 09, 2011 8:06 pm

Bu sayfaya giremiyorum. Malum başlığı Sahra açınca.... İçinde sonunu söylemiş olabilir diye düşündüm Richelle Mead - Vampir Akademisi Serisi (6. kitap eklendi) 41999 Yapmadığı şey değill.... Richelle Mead - Vampir Akademisi Serisi (6. kitap eklendi) 655160

Richelle Mead - Vampir Akademisi Serisi (6. kitap eklendi) 757762 Richelle Mead - Vampir Akademisi Serisi (6. kitap eklendi) 757762 Ama Dimka diyorum... Ve deli gibi bekleyip takip ediyorum. Facebook'tan Artemis Severler grubuna üye olursanız, orada haber veriyorlar sürekl. Okuyucuyu habersiz bırakmıyorlar :)
Elly
Elly
Admin
Admin

Mesaj tarafından TutKu~ Paz Ocak 09, 2011 8:08 pm

ilk 2 kitabını okudum Richelle Mead - Vampir Akademisi Serisi (6. kitap eklendi) 757762
2 kitap arasında Buz Öpücük'ü seviyorum. Richelle Mead - Vampir Akademisi Serisi (6. kitap eklendi) 757762
Kan Sözü Çok kalın yahu Richelle Mead - Vampir Akademisi Serisi (6. kitap eklendi) 757762
Sağol sahra abla. Richelle Mead - Vampir Akademisi Serisi (6. kitap eklendi) 757762
TutKu~
TutKu~
Vejeteryan

Mesaj tarafından sahra Paz Ocak 09, 2011 8:10 pm

Yaa Tuba. Ama ya. O isteyerek, bilerek olmadı valla. Richelle Mead - Vampir Akademisi Serisi (6. kitap eklendi) 220819 Biliyorsundur diye söyleyiverdim. :(

Başlıkta bir şey yok. İkinci mesajdakileri biliyorsundur belki. Bakmazsan hiçbir şey yok onun dışında. :(
sahra
sahra
Admin
Admin

Mesaj tarafından Elly Paz Ocak 09, 2011 8:11 pm

Kan sözünü yazın sahurda okudum Richelle Mead - Vampir Akademisi Serisi (6. kitap eklendi) 757762 Sabah ezanında bitmişti. Akşam başlamıştım. Ağlaya ağlaya okudum. Özlem bilir 1 hafta zombi gibiydim. Sürekli 'Nedeenn' diyip duruyordum. En sonunda Özlem bana 'Düş Kapanı' göndermiş :) :) Onu taktım boynuma. Ve hala da boynumda... Etkilenmemek için çıkarmıyorum :)

---

Biliyordum onları =) 2. mesajdakileri yani =)
Elly
Elly
Admin
Admin

Mesaj tarafından sahra Paz Şub. 13, 2011 5:27 pm

Serinin Rose gözünden son kitabı olan "SON FEDAKARLIK" kitapçılardaki raflarda yerini aldı. VA takipçilerinin bilgilerine. :)
sahra
sahra
Admin
Admin

Mesaj tarafından nessie!! Perş. Mayıs 19, 2011 4:30 pm

Büyük bir üzüntüyle söylemeliyim ki,yeni okumaya başladım seriyi.Bir türlü alıp okumak nasip olmamıştı.Tam başlayacağım derken,başka bir seriye başlıyordum.Özellikle Anita Blake serisi çok zamanımı aldı ve hala bitirebilmiş değilim :) Kitaplar çok kalın olunca =D Neyse,asıl konu Vampir Akademisi! Allahım! Hemen içine aldı beni! Tam tamına 5 saatte bitirdim! Bitirir bitirmezde siteye girdim.Bugün çıkıp ikinci kitabını alacağım.Allahım hala etkisindeyim.Öyle farklıydı ki.Moroi'ler,strigoiler...Önce çok tuhaf geldi,çünkü alışılmış vampir tarzı değildi.Birde Rus isimler devreye girince iyice meraklandım.Rose'un anlatımı süperdi :) Bayıldım! Şuan Dimitri'ye hayranım tabii :) Ama Tuba abla Dimka falan diyor,o kim henüz hakkında bir bilgim yok.Ama bakalım yeni kitaplarda ne olacak,sabırsızlanıyorum.Kitap kafamda birkaç soruyla son buldu doğrusu.Ama inanılmaz güzel bir seriii :)
nessie!!
nessie!!
Nirvana

- Similar topics

:: Eğlence :: Serbest Bölge :: Kitap