Uçurtma Avcısı Loginu11

Join the forum, it's quick and easy

Uçurtma Avcısı Loginu11

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uçurtma Avcısı

+5
Bella_Ceren
haha971
TutKu~
pyn_12
antinotizia (Esila)
9 posters

:: Eğlence :: Serbest Bölge :: Kitap

Uçurtma Avcısı Empty Uçurtma Avcısı

Mesaj tarafından antinotizia (Esila) Çarş. Ara. 22, 2010 6:06 pm

Uçurtma Avcısı

Uçurtma Avcısı Ucurtma

Emir ve Hasan, Kabil'de monarşinin son yıllarında birlikte büyüyen iki çocuk... Aynı evde büyüyüp, aynı sütanneyi paylaşmalarına rağmen Emir'le Hasan'ın dünyaları arasında uçurumlar vardır: Emir, ünlü ve zengin bir işadamının, Hasan ise onun hizmetkârının oğludur. Üstelik Hasan, orada pek sevilmeyen bir etnik azınlığa, Hazaralara mensuptur.
Çocukların birbirleriyle kesişen yaşamları ve kaderleri, çevrelerindeki dünyanın trajedisini yansıtır. Sovyetler işgali sırasında Emir ve babası ülkeyi terk edip California'ya giderler. Emir böylece geçmişinden kaçtığını düşünür. Her şeye rağmen arkasında bıraktığı Hasan'ın hatırasından kopamaz.

Uçurtma Avcısı arkadaşlık, ihanet ve sadakatin bedeline ilişkin bir roman. Babalar ve oğullar, babaların oğullarına etkileri, sevgileri, fedakârlıkları ve yalanları... Daha önce hiçbir romanda anlatılmamış bir tarihin perde arkasını yansıtan Uçurtma Avcısı, zengin bir kültüre ve güzelliğe sahip toprakların yok edilişini aşama aşama gözler önüne seriyor.

Uçurtma Avcısı'nda anlatılan olağanüstü bir dostluk. Bir insanın diğerini ne kadar sevebileceğinin su gibi akıp giden öyküsü...

----

Okuduğum ve etkilendiğim nadir kitaplardan biridir Uçurtma Avcısı. Karakterler arasında Assef'ti sanırım ' Gözü çıksın' bile demişliğim vardır. ( Bilinen berbat karakter motifi) =) O derece etkiledi beni. Gerçekliği yansıtışı açısından muhteşem bir eser. Okumanızı şiddetle tavsiye ederim. =)
antinotizia (Esila)
antinotizia (Esila)
Moderatör
Moderatör

http://supernatural.forumdizini.net/

Uçurtma Avcısı Empty Geri: Uçurtma Avcısı

Mesaj tarafından pyn_12 Çarş. Ocak 05, 2011 12:31 pm

Gerçekten güzeldi anlayana ciddi anlamda mesajlar verebiliyordu. Ben beğenerek okumuştum :)

Ve bazı yerlerinde kızmış bazı yerlerinde ise duygulanmıştım...
pyn_12
pyn_12
Yenidoğan
Yenidoğan

Mesaj tarafından TutKu~ Çarş. Ocak 05, 2011 1:27 pm

Bunun filminiş izlemiştim :))
gerçekten çok güzeldi :)
TutKu~
TutKu~
Vejeteryan

Mesaj tarafından haha971 Çarş. Ocak 26, 2011 3:49 pm

Otobüste bitirmiştim bu kitabı. :) Gerçekten güzeldi. Sıkılmadan okudum ve çok üzüldüm Hasan'a..
haha971
haha971
Admin
Admin

Mesaj tarafından Bella_Ceren Çarş. Ocak 26, 2011 4:52 pm

Biliyorum bu kitabı. Türkçe okul öğretmenimizin verdiği kitaplar bitince hemen okuyacağım bu kitabı. Çok övüyorlar. Güzel bir kitaptır mutlaka. (:

Teşekkürler ablacım. (:
Bella_Ceren
Bella_Ceren
KurtAdam
KurtAdam

Mesaj tarafından lincolngamze Çarş. Ocak 26, 2011 8:04 pm

Deli gibi ağladığım bir kitaptı. Haksızlıktan nefret ederim. Hem bana karşı yapıldığında,hem de herhangi birine yapıldığında. Emir 'i sevsem mi sövsem mi bilemedim. Sonraları yaptıkları malum. Ama daha çok sövdüm diyebilirim. Çok derinden etkilemişti bu kitap beni... Hem de çok. Hala arada açıp açıp okuyorum ve ağlıyorum :)
lincolngamze
lincolngamze
Admin
Admin

Mesaj tarafından antinotizia (Esila) Perş. Ocak 27, 2011 3:33 pm

İnce mesajlar veriyordu evet İnci abla.

Tutku'm ben filmini izlemedim ama görmüştüm. Bence kitabı her zaman filmden daha iyi oluyor. Filmde biraz değişiklikler yapılabiliyor ve fazla ayrıntıya yer vermiyorlar.

Hasan zavallım topal bir hizmetçinin hor görülen oğlu olarak kaldı hep. Halbuki o da Emir kadar evde hak sahibi olmalı, Emir'e hizmet etmemeliydi. Sağ olsun babası çok sahip olduğu onurundan dolayı çocuğunu kendi evine hizmetçi etti. Hasan bu romanda en çok acı çekenlerden biri. Üzülmemek elde değil Hazal abla. Uçurtma Avcısı 220819

Ceren'im mutlaka oku derim. Ama seni belki daha fazla etkiler duygusal olarak. =)

Gerçekten etkileyici. Aynen Gamze Emir'e böyle bir yandan dalmak istedim bir yandan da Hasan'a bazen iyi davranırken mutlu oldum. Ama Emir her şekilde Hasan'ı resmen kullandı. Uçurtma Avcısı 641938 Onun için ona karşı iyi düşünemiyorum bir şekilde. Sonda Hasan'ın çocuğu için bayağı uğraştı ama zamanında yapacaktı yapacağını,iş işten geçince artık her şey için çok geç gibi. Bir şekilde vicdanını rahatlatmak için de elinden başka şey gelmez.
antinotizia (Esila)
antinotizia (Esila)
Moderatör
Moderatör

Mesaj tarafından KristyNesty Ptsi Ağus. 01, 2011 1:19 am

Ayy... Beni bende almıştı yaa. Bin Muhteşem Güneş gibi.
KristyNesty
KristyNesty
Yenidoğan
Yenidoğan

http://www.twilightfan.forum-canada.com

Mesaj tarafından seyda_taylor Paz Tem. 08, 2012 2:43 am

Afgan insanına karşı bende derin bir sevgi oluşturan onları fazlaca düşünmemi sağlayan bir kitaptır.Din kardeşiyiz onlarla ama artık benim ek olarak gönül kardeşliğim de onlarla beraber atan.Farklıydı dokunaklıydı evet dostluk ve kardeşlik bu derdirten bir kitaptı.Hasan benim en sevdiğim karakterdir.Ama Emir'in yaptıkları da verdiği acı ve sancılar onu da sevmemi sağladı.O küçük ve kıskanç bir çocuk gibi hep ama sevilesi bir karakter.Her neyse herkese SEVGİYLE okumalarını öneririm.
seyda_taylor
seyda_taylor
Yenidoğan
Yenidoğan

Mesaj tarafından antinotizia (Esila) Ptsi Tem. 09, 2012 9:21 pm

Bin Muhteşem Güneş ve Uçurtma Avcısı birbirinden tamamen farklı ama aynı kanı taşıyan iki kardeş kitap benim için. Birini okuyup ötekini okumamazlık etmemek gerek gibi geliyor.
antinotizia (Esila)
antinotizia (Esila)
Moderatör
Moderatör

Mesaj tarafından Bella_Ceren Ptsi Tem. 09, 2012 9:30 pm

İlk yorumumu yazmamdan hemen sonra okumuştum fırsat bulduğum zamanda. Geri dönmemişim başlığa. Yorum yazıldığını görünce, hemen yazmak istedim. Uçurtma Avcısı'da, Bin Muhteşem Güneş'de çok güzel iki kitaptı kesinlikle. Okurken değer vere vere okursun ya bazı kitapları, aynen öyle işte. İz bırakan kitaplardandı her ikisi de. :)
Bella_Ceren
Bella_Ceren
KurtAdam
KurtAdam

Mesaj tarafından nessie!! Ptsi Tem. 23, 2012 10:17 pm

Ahhh bu kitabın yeri bende apayrıdır.Emir ve Hasan birbirinden habersiz iki kardeş.Hele bir söz vardı kitapta.Hasan Emir'e diyordu.Senin için bin tane olsa yakalarım,Uçurtma Avcısı,Hasan Uçurtma Avcısı 832695
nessie!!
nessie!!
Nirvana

Mesaj tarafından antinotizia (Esila) Salı Tem. 24, 2012 11:36 pm

nessie!! demiş ki:Ahhh bu kitabın yeri bende apayrıdır.Emir ve Hasan birbirinden habersiz iki kardeş.Hele bir söz vardı kitapta.Hasan Emir'e diyordu.Senin için bin tane olsa yakalarım,Uçurtma Avcısı,Hasan Uçurtma Avcısı 832695

Emir çok nankörlük etti Hasan'a.Sonra telafi etmeye çalışsa da içimde kalmıştır hep ona kızgınlığım.Hasan zavallım ve yaşarken ne ölürken bir gün yüzü göremedi.

antinotizia (Esila)
antinotizia (Esila)
Moderatör
Moderatör

Mesaj tarafından nessie!! Çarş. Tem. 25, 2012 1:34 pm

antinotizia (Esila) demiş ki:
nessie!! demiş ki:Ahhh bu kitabın yeri bende apayrıdır.Emir ve Hasan birbirinden habersiz iki kardeş.Hele bir söz vardı kitapta.Hasan Emir'e diyordu.Senin için bin tane olsa yakalarım,Uçurtma Avcısı,Hasan Uçurtma Avcısı 832695

Emir çok nankörlük etti Hasan'a.Sonra telafi etmeye çalışsa da içimde kalmıştır hep ona kızgınlığım.Hasan zavallım ve yaşarken ne ölürken bir gün yüzü göremedi.

Ayy evet ya hele o ölüm şekli içimi parçalamıştı.Emir'De bir nebze olsun içini rahatlatmak için Sohrab'a babalık yapmaya çalışmıştı.Ve yukarıdaki sözün aynısını Sohrab'a söylemişti ne ağlamıştım o sırada Uçurtma Avcısı 832695
nessie!!
nessie!!
Nirvana

- Similar topics

:: Eğlence :: Serbest Bölge :: Kitap