Melissa Rosenberg Yeni Ay ve Kimya Hakkında Konuşuyor Loginu11

Join the forum, it's quick and easy

Melissa Rosenberg Yeni Ay ve Kimya Hakkında Konuşuyor Loginu11

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Melissa Rosenberg Yeni Ay ve Kimya Hakkında Konuşuyor

:: Genel :: Haberler

Melissa Rosenberg Yeni Ay ve Kimya Hakkında Konuşuyor Empty Melissa Rosenberg Yeni Ay ve Kimya Hakkında Konuşuyor

Mesaj tarafından Elly Cuma Ara. 17, 2010 6:07 pm

ET: Bize “Yeni Ay” ve “Tutulma” hakkında bize neler anlatabilirsin?

Melissa Rosenberg: Kapsamı daha büyük. İlk film gerçekten bir şekilde küçük bir aşk hikayesi idi. Filmin sonunda James (Cam Gigandet) ile bir savaş sahnesi vardı. Bu filmdeki en büyük kavga sahnesiydi. “Yeni Ay” ile kurtadam klanı ve Volturi ile tanıştık – ve “Tutulma”da destansı kavga sahnemiz var. Bu şekilde her bir kitap ve filmlerin her biri ile konu daha görkemli hale geliyor, ki bu yazması eğlenceli bir durum. Burada en harika olan şey, küçük hikaye ve karakterlerle ilgili… onlar hikaye ile birlikte büyüyebiliyor ve onu takip ediyorlar, bu çok büyük bir keyif.

ET: Robert Pattinson ve Kristen Stewart arasındaki kimya için de yazıyor musun?

Melissa Rosenberg: “Alacakaranlık”ı yazdığım zamanlarda, kimlerin filmde oynayacağını bilmiyordum, o yüzden kapalı bir şekilde yazdım. Kimlerin oynayacağını öğrendiğimizde, senaryoda bazı değişiklikler yapılması gerekti, çünkü ben ilk başta biraz daha komik bir yaklaşım kullanmıştım ve bu durum seçilen oyuncular ve ortam için uygun değildi. Sanki daha çok kara mizah olan “Dexter”a yakındı. “Yeni Ay” ve “Tutulma”yı yazarken kimler için yazdığımı biliyordum. Karakterlerin kimler olduğunu ve seslerini biliyordum. Hatta “Tutulma”sa işler daha da kolaylaştı. [Yazar] Stephenie Meyer karakterlerin kimyasını oluşturmuştu, ve bu iki oyuncu ekrana çok fazla kimya getirdi. Bu oyuncular ve onların kimyaları olmadan filmlerin bu kadar başarılı olabileceğini düşünmüyorum. “Alacakaranlık”ın çok güzel oyuncuları var.

ET: “Yeni Ay”ın seti nasıldı?

Melissa Rosenberg: “Yeni Ay” şimdiye kadar bulunduğum en mutlu setlerden biriydi. Beni setten alan biri, “Burası harika bir set” dedi. [Yönetmen] Chris Weitz bir dahi. Her şey mükemmeldi.” Ben, “Evet dostum, sen göklere çıkarıyorsun.” dedim. Setteydim ve çok keyifliydi. Durumun rahat olmadığı veya bağlantılı olmadığı zamanları hemen söyleyebilirsiniz. Chriz Weitz bir zen ustası. Ona gittim ve “Sen çok sakin ve serinkanlısın. Bu yüzden herkes sakin ve serinkanlı.” O da bana “Bunun bana neye mal olacağı konusunda hiçbir fikrin yok.” dedi. Benim eşim bir yönetmen ve bunun ona neye mal olduğunu biliyorum. Projeyi bu sakinlikte yürütmek için her bir panik anını ve gerginliği bastırmalısınız. Umarım Chris prodüksiyon ve gösterim arasında kendisine iyi bir tatil molası verebilir.

ET: Rachelle Lefevre’nin rolünden alınması konusunda ne düşünüyorsun?

Melissa Rosenberg: Rachelle’i severim, ama Bryce Dallas Howard? Bu çok ayıp, ama Rchelle’in çok parlak rollerde oynayacağını düşünüyorum. Bryce’in harika olacağına eminim.

ET: Dördüncü bir kitap var. Seri devam edecek mi?

Melissa Rosenberg
: Summit’in bunu kaçıracağını hayal edemiyorum. Şu anda biz “Tutulma”ya yoğunlaştık. Başlamak üzereyiz. Bu konuda tartışmalar olacağına inanıyorum.

KAYNAK[/b] :: robertpattinsontr
Elly
Elly
Admin
Admin

- Similar topics

:: Genel :: Haberler