Önce Film Mi İzlenmeli? Yoksa Kitap Mı Okunmalı? Loginu11

Join the forum, it's quick and easy

Önce Film Mi İzlenmeli? Yoksa Kitap Mı Okunmalı? Loginu11

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Önce Film Mi İzlenmeli? Yoksa Kitap Mı Okunmalı?

+4
Mikli4
ßiG ßaD AnGeL...!
Büsra
MeLody
8 posters

Önce Film Mi İzlenmeli? Yoksa Kitap Mı Okunmalı?

Önce Film Mi İzlenmeli? Yoksa Kitap Mı Okunmalı? Vote_lcap91%Önce Film Mi İzlenmeli? Yoksa Kitap Mı Okunmalı? Vote_rcap 91% 
[ 10 ]
Önce Film Mi İzlenmeli? Yoksa Kitap Mı Okunmalı? Vote_lcap9%Önce Film Mi İzlenmeli? Yoksa Kitap Mı Okunmalı? Vote_rcap 9% 
[ 1 ]

Toplam Oylar : 11

Önce Film Mi İzlenmeli? Yoksa Kitap Mı Okunmalı? Empty Önce Film Mi İzlenmeli? Yoksa Kitap Mı Okunmalı?

Mesaj tarafından MeLody Ptsi Mart 07, 2011 11:14 pm

Önce film mi izlenmeli; yoksa kitap mı okunmalı?
MeLody
MeLody
Vejeteryan

Önce Film Mi İzlenmeli? Yoksa Kitap Mı Okunmalı? Empty Geri: Önce Film Mi İzlenmeli? Yoksa Kitap Mı Okunmalı?

Mesaj tarafından Büsra Ptsi Mart 07, 2011 11:25 pm

Ben önce kitap okumayı tercih ederim. Mesela twilightta da öyle yapmıştım kitapları okuduğumda filmi bilmiyordum bile. Kitap okumayı daha çok seviyorum ben zaten. Kendi dünyamı yaratıyorum kitaplarda bir nevi. Karakterler benim hayalimdeki gibi olayların geçtiği yer benim hayalimdeki gibi. :) Daha sonra filmi izlerken hayallerimle karşılaştırmayı da seviyorum. :)
Büsra
Büsra
Cullen
Cullen

Önce Film Mi İzlenmeli? Yoksa Kitap Mı Okunmalı? Empty Geri: Önce Film Mi İzlenmeli? Yoksa Kitap Mı Okunmalı?

Mesaj tarafından ßiG ßaD AnGeL...! Salı Mart 08, 2011 5:34 pm

Kesinlikle ilk önce kitap okunmalı..Hem karakterleri merak ediyosun hem kafanda falan canlandırıyorsun...Kitaptada en az filmdeki kadar heyecanlanabilirsin..Önce Film Mi İzlenmeli? Yoksa Kitap Mı Okunmalı? 757762 Ki ben mesela Yeni Ay'da öyle olmuştum..Önce Film Mi İzlenmeli? Yoksa Kitap Mı Okunmalı? 757762 Filmi ilk önce izlediğinde hiç bi heyecanı kalmıyor.. Önce Film Mi İzlenmeli? Yoksa Kitap Mı Okunmalı? 706607

En son ßiG ßaD AnGeL...! tarafından Salı Mart 08, 2011 8:10 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
ßiG ßaD AnGeL...!
ßiG ßaD AnGeL...!
Vejeteryan

Mesaj tarafından Mikli4 Salı Mart 08, 2011 6:36 pm

Kitap okunmalı. Daha ayrıntılı oluyor bence... =)
Mikli4
Mikli4
Cullen
Cullen

Mesaj tarafından Thehost Salı Mart 08, 2011 7:57 pm

Kitapppp!
Harry Potter ve Ölüm Yadigarları Part I'in çok durgun olduğundan şikayetçi olan salaklar aslında kitabını okumayanlar. Hp serisi o kadar detaylı ve ilişkili bir seri ki bu bağıntıların çoğuna filmlerinde yer verilmemişti. J.K. Rowling son kitapta daha önceki kitapta ipucu olarak verdiği şeylerin teker teker bağdaştırınca yapımcılar dumur oldu. Neden derseniz, hiç bir filmde o minik ayrıntılara yer verilmemişti, ayrıntıları es geçtim en büyük detaylar bile atlanmıştı. Son filmde hepsini aynı anda ortaya çıkarmaları imkansız olduğundan detayların bağdaşma noktalarını, asıl bingoları eşşek gibi es geçmek zorunda kaldılar. Yine çok uzattım sanırım. Ama böyle yani. Deathly Hallows'un kitabının ilk başları bu gibi detaylarla dolu, en sonunda hepsi bağdaşıyor. Ama gel de bunu hem salak gibi kitap okuma özürlüsü olup filmden bir shit[Türkçe karşılığını siz bulun] anlayamayınca "10 liram boşa gitti. Tüh!" diye dövünen embomatik hayvanata anlat.
Kısacası bu bir "fırtına öncesi sessizlik". Çünkü II. Part manyak geçecek. Senaryo böyle abi! Her neyse. Ben gagamı kapatıyorum. Okuyun okumayın uleyn! Bananesi. Önce Film Mi İzlenmeli? Yoksa Kitap Mı Okunmalı? 757762
Özetle: Kitap!
Thehost
Thehost
Admin
Admin

https://twilightfan.forum-canada.com

Mesaj tarafından JustyKolik Salı Mart 08, 2011 8:12 pm

Bencede önce kitap okunmalı.Önce karakterleri kendi zihninde oluşturuyorsunuz.Sonra filmedik rolle özleştiriyorsunuz.
:)
JustyKolik
JustyKolik
KurtAdam
KurtAdam

Mesaj tarafından Bella_Ceren Perş. Mart 10, 2011 5:04 pm

Önce kitap okunmalı. Konuyu kavrarsın, zihninde bütünleştirirsin, keskinleştirirsin. Kendince şekillendirdikten sonra filmde yorumlamak çok daha zevkli ve anlamlı olacaktır. :)
Bella_Ceren
Bella_Ceren
KurtAdam
KurtAdam

Mesaj tarafından Thehost Cuma Mart 11, 2011 10:08 am

Ama kitap okunmadan önce şöyle filmlere üstün körü bir göz atmak gerekir. O karakterleri okurken aklında canlandırabilesin diye. Önce Film Mi İzlenmeli? Yoksa Kitap Mı Okunmalı? 757762 Mesela ben Hp serisinin filmlerini taaa seneler önce, muhtemelen 2005-2006 gibi izlemiştim. Hepsini değil tabii, sadece o zaman gösterimde olanları. O aralar Hp'ciydim ama sonra Alacakaranlık araya girdi, Hp de masal oldu tabii. Önce Film Mi İzlenmeli? Yoksa Kitap Mı Okunmalı? 757762
Thehost
Thehost
Admin
Admin

https://twilightfan.forum-canada.com

Mesaj tarafından robward krisella Cuma Mart 11, 2011 5:30 pm

Bence önce film izlenmeli. Çünkü ben alacakaranlığın ilk filmini izledim ve sonra kitabını okudum. Ama yeni ayın kitabını okuduktan sonra filmini izledim ve film bana alacakaranlık kadar güzel gelmedi.
robward krisella
robward krisella
Vejeteryan

Nerden : Bazen ilk görüşte bilirsin, o insan senin kaderindir. Bazen bir ömür ararsın, bulunmaz..

- Similar topics