Harry Potter'ın Son Hortkuluk Olması Hakkında Loginu11

Join the forum, it's quick and easy

Harry Potter'ın Son Hortkuluk Olması Hakkında Loginu11

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Harry Potter'ın Son Hortkuluk Olması Hakkında

2 posters

Harry Potter'ın Son Hortkuluk Olması Hakkında Empty Harry Potter'ın Son Hortkuluk Olması Hakkında

Mesaj tarafından Thehost Perş. Ocak 13, 2011 10:43 pm

Arkadaşlar ben ilk duyduğumda çok şaşırmıştım ancak kitapları okuyunca doğal olarak kabul ettim gibi bir şey. Şimdi bir büyücünün hortkuluk yapabilmesi için bir cinayetgibi büyük ve ezici bir suç işlemesi gerekiyor. İşlediği suçun ağırlığı altında ruhu dayanamayarak parçaya bölünüyor. Voldemort bu yüzden her bir hortkuluğu için cinayetler işlemişti. Ancak Kılkuyruk yani sır tutucu Lilt&James Potter'ı Voldemort'a ihbar ettiğinde ve Voldicik bunları öldürmek için evlerine geldiğinde işler karıştı. Harry Potter'ın Son Hortkuluk Olması Hakkında 757762
Voldemort James Potter'ı ve Lily Potter'ı öldürdüğünde ruhu işkence içinde parçalanıyordu ancak Voldemort'un minik bir bebeğe karşı cinayete yeltenmesine ruhu dayanamadı ve parçalandı. Bu sırada parça, o alandaki tek canlı bedene yani Harry'nin bedenine yerleşti ve onu istemeden oluşturulan bir Hortkuluk haline getirdi.
Bu olay sırasında Voldemort kendinden sandığından daha fazla parça bırakmıştı geride ve bu da onun güçsüz kalmasına sebep oldu.
Ne Harry ne de Voldi son kitaba kadar Harry'nin bir hortkuluk olduğunu bilmiyordu. Son kitapta Severus Snape ölmeden önce Harry'e anılarını verdi ve Harry düşünseline yaptığı bir yolculuk sayesinde son hortkuluğun kendisi olduğunu anladı.
Yani Dumbledore Harry'i [O anki bakış açısına göre] ölmesin diye korumuyordu, vaktinden önce ölmesin diye koruyordu. Tabii ki Harry son hortkuluğun kendisi olduğunu öğrenince Voldemort'la buluşmaya gidiyordu işte o yani son hortkuluk ölürse Voldemort ta ölür diye. Voldemort'un yanına ormanda giderkenki sahne çok acıklıydı. Ne bileyim snitch'i açmıştı, Kapanışta açılırım yazıyordu snitch'in üstünde bildiğiniz gibi. Ölmek üzereyim deyince açılmıştı ve içinden diriltme taşı çıkmıştı. O da o taşla Sirius'u,annesini,babasını,Lupin'i falan çağırmıştı. Bayağı ağladığımı hatırlıyorum o sahnede.
Her neyse. Voldemort'un yanına gidince ve ona kendi eliyle teslim olunca Voldemort'un ölüm laneti bir şekilde Harry'i değil, Harry'nin içindeki hortkuluğu yoketmişti. Yani Harry yaşıyordu ancak hortkuluk yokolmuştu. Ayrıca ölümden korkmadığı için Ölüm Yadigarları'nın sahibi ve ölümün efendisi olmuştu.
O sahne süperdi. Harry Potter'ın Son Hortkuluk Olması Hakkında 757762 Ama tabii bu, bu önceki bölümde mal gibi salya sümük ağladığım gerçeğini değiştirmiyor.
Bir bilgi vereyim dedim çünkü bu konu benim ilgincime gitmişti. Umarım işinize yarar. Harry Potter'ın Son Hortkuluk Olması Hakkında 449591
thehost. Harry Potter'ın Son Hortkuluk Olması Hakkında 757762
Thehost
Thehost
Admin
Admin

https://twilightfan.forum-canada.com

Harry Potter'ın Son Hortkuluk Olması Hakkında Empty Geri: Harry Potter'ın Son Hortkuluk Olması Hakkında

Mesaj tarafından nessie!! Perş. Ocak 13, 2011 11:44 pm

Off aynen ya! O sahnelerde salya sümüktüm.Hele tüylerim hoppadanak dans ediyordu.Diken diken olmuşlardı yani.Bu seri dehşet verici birşey ya! Öyle...öyle etkileyici ve düşündürücü ki,tüm kitapları bir 5-6 kez okumuşumdur Harry Potter'ın Son Hortkuluk Olması Hakkında 757762

Teşekkürler yavrum(:
nessie!!
nessie!!
Nirvana

Harry Potter'ın Son Hortkuluk Olması Hakkında Empty Geri: Harry Potter'ın Son Hortkuluk Olması Hakkında

Mesaj tarafından Thehost Cuma Ocak 14, 2011 5:41 pm

Evet ya!
Ben bir de Evanescence-My Immortal dinliyordum. Düşün yani! Hüngür hüngür ağlıyorum, artık kitabı göremiyorum gözyaşlarından. Annem falan kızdı ne oluyor diye, kitaba ağlanır mıymış! Harry Potter'ın Son Hortkuluk Olması Hakkında 757762 Harry Potter'ın Son Hortkuluk Olması Hakkında 757762
Thehost
Thehost
Admin
Admin

https://twilightfan.forum-canada.com

Mesaj tarafından nessie!! Cuma Ocak 14, 2011 7:22 pm

Ağlanmaz mı ya ağlanmaz mı!? Harry Potter'ın Son Hortkuluk Olması Hakkında 757762 HP o! Ne sahneler var o kitapta.Ağlamamak elde değil hacı :) Hele o Harry'nin ölüsünü gördükleri zamanki halleri,sonra Fred'in ölümü.Oyy anam oyy!
nessie!!
nessie!!
Nirvana

- Similar topics