~ Harry Potter Serisi ~ Loginu11

Join the forum, it's quick and easy

~ Harry Potter Serisi ~ Loginu11

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

~ Harry Potter Serisi ~

5 posters

~ Harry Potter Serisi ~ Empty ~ Harry Potter Serisi ~

Mesaj tarafından Thehost C.tesi Ocak 08, 2011 9:37 pm

Selamlar. Serinin filmlerini 1,2 ve 4 olarak izledim diğerlerini bilmem ama kitaplarının hepsini okudum/okuyorum. Felsefe Taşı,Sırlar Odası,Azkaban Tutsağı,Melez Prens'i okudum. Ölüm Yadigarları'nın ortasındayım, ama onu yarım bıraktım önce Ateş Kadehi'ni ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı'nı okuyacağım. ~ Harry Potter Serisi ~ 757762

Harry Potter, İngiliz kadın yazar J.K. Rowling tarafından yedi kitap olarak yazılan kitap serisi.

Dünya çapında elde ettiği başarı ve yakaladığı satış rakamlarıyla çığır açmayı başarmış ve edebiyat tarihine geçmiştir. Harry Potter serisinin yedinci kitabı piyasaya çıktığı ilk gün ABD'de 8,5 milyonun üzerinde bir satış rakamı yakalayarak erişilmesi güç bir rekora imza atmıştır.[kaynak belirtilmeli] Türkiye de dünyayı sarsan Harry Potter çılgınlığından etkilenmiştir.

Harry Potter serisinin ilk kitabı, Harry Potter ve Felsefe Taşı, 1997 yılında piyasaya çıkmıştır. Yedi kitaplık serinin günümüz itibariyle tümü tamamlanıp satışa sunulmuştur (J.K.Rowling 24/06/2010 tarihli basın açıklamasında serinin devamı niteliğinde bir kitap yazmayı düşündüğünü, kitaba önceki hikâyenin 10 yıl sonrasından başlamak istediğini belirtti). Ünlü serinin kitapları, "Dünyanın En Hızlı Satan Kitabı" ve "Dünyanın En Çok Satılan Çocuk Romanı" unvanlarını şimdiden üstlerine almışlardır. Kitap serisi, sadece çocukların değil, her yaştan okurun ilgisini çekmiştir.

Şimdi efendim bu seri yüzünden ben bugünlerde Twilight Saga'dan soğumuş bulunuyorum. Neden derseniz insan zorunlu olarak Hp okuyunca Antitwilight,Twilight okuyunca Antihp oluyor. Bunun nedeni ise kitaplardaki benzerlikler. Harry Potter serisine karşı önyargılıydım çünkü Rowling'in Twilight'tan kopya çektiği söyleniyordu ancak merakıma yenik düşüp kitabı aldığımda acı gerçekle karşılaştım. Kitapta Steph'e ait bir çok tamlama,kalıp,cümle,betimleme vs. bulunuyordu. Bazı yerlerde aynıydı hatta! Tek sorun; Felsefe Taşı 1997, Twilight Saga 2007 basımlıydı. Şimdi böyle olunca insan Rowling çaldı diyemiyor doğal olarak. Dolayısıyla ben de Steph'e küstüm ve Twilight kitaplarımı tozlu dolaplara sıkıştırdım. Hala küsüz evdeki Twilight objeleriyle, ne zaman yumuşarım bilemiyorum..~ Harry Potter Serisi ~ 449591

Ben Antihp idim ve o sıralar HarryPotter'cılara bayağı laf saydırmıştım ama özür dilemeyi de biliyorum. Tamam hatalıydım dostlar. ~ Harry Potter Serisi ~ 757762 Yalnız söylediğim laflar için değil, düşüncelerim için özür diliyorum. Her neyse. Team Ginny&Harry'im hatta bu konuda minik bir hikayecik bile yazdım ama yayımlama fobim var, biliyorsunuz. ~ Harry Potter Serisi ~ 449591

Burada seriyi sevenlerle konuşabiliriz, bilgi paylaşımında bulunabiliriz çünkü tahmin edildiği üzere ben daha kitapları bile tam bitirememiş bir insanım ve konuya epey Fransızım.

Başlığın ithafını da dünyanın en şeker devi Hagrid,
Melez Prens boyunca beni deli etmiş kişi -Ki ben Harry'den bile fazla kıskanıyordum Ginny'i ~ Harry Potter Serisi ~ 757762 ~ Harry Potter Serisi ~ 757762 - Dean Thomas'a,
İlk beş kitap boyunca hakkında kesin yargıya varmadığım, varamadığım Severus Snape'e,
Albus Dumbledore ve Harry'nin düşünseline yaptığı yolculuklar sayesinde çok çok yakından tanıdığım yakışıklı Tom Marvolo Riddle -Voldemort-'a,
Of her kitapta beni yardıracak bir şey bulan Fred ve Georga'a,
İnanılmaz kapaklarıyla Ron'a,
Bilmişliğiyle Hermione'ye,
Çatalağız olmasıyla beni büyüleyen Harry'e,
Ve kitapta en beğendiğim kişi olan -nickimi onun adıyla değiştirmeyi düşünüyorum- Ginny[Ginevra] Weasley'e
İthaf ediyorum!
Oh be.
Buyurun. ~ Harry Potter Serisi ~ 757762
Thehost
Thehost
Admin
Admin

https://twilightfan.forum-canada.com

~ Harry Potter Serisi ~ Empty Geri: ~ Harry Potter Serisi ~

Mesaj tarafından TutKu~ C.tesi Ocak 08, 2011 10:53 pm

Evet Kübracım ~ Harry Potter Serisi ~ 757762
Dediklerine katılıyorum ~ Harry Potter Serisi ~ 757762
Bende 1-2-3-4. kitapları okudum ~ Harry Potter Serisi ~ 757762
e-kitap şeklinde okudum.Bu şekilde okumakta gözlerimi rahatsız ediyor.Gece gece o kadar ışık ~ Harry Potter Serisi ~ 757762 ~ Harry Potter Serisi ~ 757762
Zümrüdüanka Yoldaşlığınıda indirdim.Onuda okumayı düşünüyordum ~ Harry Potter Serisi ~ 757762
Harry Potter serisini nasıl seviyorsunuz diyenler var,saçmaladılar diyenler var.
Bence Hp serisi aynı tadında devam ediyor.Konu olarak Twilight Saga ve Hp arasında baya büyük bir uçurum var. Step'te neden böyle birşey yaptı bende anlamadım.

~ Harry Potter Serisi ~ 757762 Şimdi Hp'ye yorumum ise ;
Harika,harika ötesi bir kitap.Ben zevkle okudum.Filmle tıpa tıp aynı.Sadece çoğu sahne çıkarılmış.
Olmasını istediğim çok sahne oldu ama maalesef böyle.
Üzüldüğüm nokta:Bu seriler bitince ne yapacağız??
Kendim üzüntü duyacağım bunu biliyorum.Hey gidi Hey. ~ Harry Potter Serisi ~ 757762
Harry senin küçüklüğünü bilirdik hey..
Zaman geçti işte.Bu hallerdesiniz ~ Harry Potter Serisi ~ 757762
Efsanesiniz!!
Neyse bende uzattım ~ Harry Potter Serisi ~ 757762 umarım doğru düzgün anlatabilmişimdir ~ Harry Potter Serisi ~ 757762 ~ Harry Potter Serisi ~ 757762 ~ Harry Potter Serisi ~ 682184
TutKu~
TutKu~
Vejeteryan

Mesaj tarafından the.cullens Paz Ocak 09, 2011 11:38 am

Ya off Kübra neden açıyon başlığı ben yapcaktım bunu oldumu şimdi burda büyük bi fan dururken hazırlıkta yapıyodum ben poffff ~ Harry Potter Serisi ~ 757762 ~ Harry Potter Serisi ~ 757762 Kaldır şu Ginny'i gördükçe sinirim bozuluyo nasılda yaklaşmış çocuğa ~ Harry Potter Serisi ~ 757762 ~ Harry Potter Serisi ~ 757762
the.cullens
the.cullens
Vejeteryan

Mesaj tarafından nessie!! Paz Ocak 09, 2011 3:44 pm

Bu seride en sevdiğim karakterler: Ronald Weasley(tüm kalpler onaaaa),Dobby(öldü zavallım ~ Harry Potter Serisi ~ 832695 ),Dumbledore,Hagrid ve İkizler (:
Son filmi büyük bir sabırsızlıkla beklemekteyim.Büyük bir savaşta bizleri bekliyor sanırım (:
Tüm kitapları okudum ve tüm filmleri izledim.Bence gelmiş geçmiş en harika eserlerden bu seri.İzi kalıcak bir yapım.
nessie!!
nessie!!
Nirvana

Mesaj tarafından the.cullens Paz Ocak 09, 2011 4:31 pm

Ah be Kübra bu itirafı keşke önceden yapaydın neyse ben team Ginny&Harry değilim direk Team Harry'im ve şu havuç kafayı çok kıskanıyorum poff. Filmde Harry'nin gözlüklerine, Ron'un konuşmasına, Hermione'nin çok bilmişliğine, Dumbledore'un bilgeliğine, Hagrid'in büyük yaratık sevgisine, Weasley ikizlerinin şakalarına hastayım !!!
the.cullens
the.cullens
Vejeteryan

Mesaj tarafından Thehost Paz Ocak 09, 2011 6:18 pm

Evet ya! Hele şaka dükkanlarına bir ilan mı ne asmışlardı, ben yarılmıştım resmen! ~ Harry Potter Serisi ~ 757762

Niye Kim-Olduğunu-Bilirsin-Sen konusunda endişeleniyorsunuz?
ASIL endişelenmeniz gerekn şey:
IKINMAK-NEYMİŞ-GÖRÜRSÜN-SEN
Ülkeyi Pençesine Alan Peklik Salgını!

Bu arada Kim-Olduğunu-Bilirsin-Sen, Voldemort oluyor. ~ Harry Potter Serisi ~ 757762
Thehost
Thehost
Admin
Admin

https://twilightfan.forum-canada.com

Mesaj tarafından antinotizia (Esila) Salı Ocak 11, 2011 8:03 pm

Ne kitabını okumuşluğum var ne filmlerini izlemişliğim. Sadece bir filmini televizyondan geçerken on dakika izlemiştim sanırım. =) Bana göre değil. Paylaşım için sağ ol Hayri Pıtır'cım. =)
antinotizia (Esila)
antinotizia (Esila)
Moderatör
Moderatör

http://supernatural.forumdizini.net/

Mesaj tarafından TutKu~ Salı Ocak 11, 2011 8:59 pm

Zümrüdüanka Yoldaşlığına başlayacağım ~ Harry Potter Serisi ~ 682184
yeeeeee!! ~ Harry Potter Serisi ~ 682184
TutKu~
TutKu~
Vejeteryan