Entertainment Weekly Röportajı Loginu11

Join the forum, it's quick and easy

Entertainment Weekly Röportajı Loginu11

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Entertainment Weekly Röportajı

Entertainment Weekly Röportajı Empty Entertainment Weekly Röportajı

Mesaj tarafından Bella_Ceren Perş. Haz. 14, 2012 8:40 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2’yi nasıl açıklarsınız? Hadi Robert Pattinson’a denemesi için bir şans verelim. 26 yaşındaki aktör, serinin bu son filmi hakkında -13 yaş sınırı olacak ve Kasım 16’da sinemalarda olacak- “tüm filmlerin toplamından daha farklı.” Diyor. Duruyor. İçini çekiyor. Söylemek istediği şeye yaklaşırken öncesinde kekeliyor. (Çekici bir şekilde, çok İngiliz-vari) “Vampirler garipler.” Ve tüm zaman boyunca oldukça da garipleşiyorlar. Pattinson’ın daha geniş bir şekilde anlatmak istediği, Twilight filmleri her zaman bir ayağını gerçeklikte tutmuştu. ( Kız vampirle karşılaşır gerçekliği, her neyse) Stephenie Meyer’ın 4. ve son kitabı Breaking Dawn, 754 sayfa. Birçok başlık ve yeni karakterler… Summit Ent.bu yüzden filmi ikiye böldü. Part 1 daha çok Bella, Edward ve Jacob’ın yaşamlarıyla kaplıydı. Sizin bu sayfalarda ilk kez göreceğiniz şey, Edward ve Bella’nın kızları Renesmee (Mackenzie Foy, 11).

“Size bir şey söyleyeyim, bu film çokk garip,” diye itiraf ediyor Stewart, 22. Bunu açık bir şekilde iltifat olarak söylüyor. “Bu. Tuhaf.” Serinin son iki filminin, ikisini de yöneten Bill Condon, son filmin birbirinden bu kadar farklı olmasının onu her zaman heyecanlandırdığını söyledi. “Ben her zaman Part 1’in iki ayrı bölümü olduğunu düşündüm; romantik ve korku.” Diyor. “Fakat bu efsanevi. Bu tam anlamıyla, başlı başına farklı bir şey.

Hadi Şafak Vakti Part 2’nin belirgin olan farkıyla başlayalım ve ondan önce gelenlerle. (Evet, evet spoiler!) Bella artık ölümlü hayatını ardında bıraktı ve fiziksel ve ruhsal anlamda parlak tenli Cullen’lara katıldı. Taylor Lautner, 20, “Hayranların beklediği en büyük şeylerden birisi – sakar genç Bella’nın Kristen’in çok iyi bir şekilde yaptığı atletik ve minnettar süper seksi vampire dönüşmesini görmek. Bunu çok ciddiye aldı ve başarıyla altından kalktı.”

Condon, Lautner’a katılıyor: “Bence bunu görene kadar ne kadar büyük bir başarı olduğunu kavrayabileceğinizi sanmıyorum. Bella’nın lise öğrencisi kızdan, korkusuz bir savaşçıya dönüşmesi harika. Şimdi farklı bir tür o.”

Stewart, yıllar boyunca rol arkadaşlarını izlemenin Vampir Bella’yı canlandırırken ona yardımı olduğunu söylüyor. “Vampirlerin her versiyonunu biliyorum ve herkesten birazcık aldım.” Diyor gülerek. “Ama onun en iyisi olmasını istedim.”

Tabii bu biraz da alışmayı içermiyor. “Kristen benim yakındığımdan 500 kat daha fazla yakındı.” Diyor vampirleri canlandıran aktörlerin takması gereken sarı veya kırmızı kontak lenslerden bahsederek. “4 yıllık yakınmayı birkaç aya sığdırdı.” (Kristen, Pattinson’ın dalga geçmelerini uzaklaştırmakta gecikmedi ve EW’ye seri başladığından beri onun da yeşil gözlerinin üzerine, kahverengi lens taktığını hatırlattı.)

Ağır aksiyon sahnelerinde topuklu ayakkabılarla rol yapmak kolay değildi – Stewart bunun, Bella’nın insan yaşamından vampirliğe taşıdığı bir özelliği olduğuyla ilgili şaka yaptı. Ama içindeki kan emiciyi Bella’nın bir dağ aslanını avladığı sahnede oldukça güzel idare etti. “Havaya sıçradım ve bir dağ aslanı şeklindeki çılgınca devasa köpükten yapılmış bir tüple mücadele ettim.” Diyor. “İlk defa, ‘Vov! Sonunda gerçekten bir vampiri canlandırıyorum artık’ diyebildim.”

Bella’nın bu yeni vahşiliğinin bir kaynağı da kızı. Renesmee, yarı insan, yarı vampir bebek. Ve hızlı bir şekilde büyüyor. Part 2’nın kalbini yalanlar oluşturuyor. Vampirlerin kural koyucusu olarak bilinen Volturi, yanlış bir şekilde Renesmee’nin çocuk ve insanken vampire dönüştürüldüğünü düşünüyor. Ve bu Meyer’ın vampir dünyasında asla kabul edilmeyen bir şey. Ve Cullen’ları cezalandırmak kalıyor geriyor.

Condon, Mackenzie Foy’un seçim öncesi denemesinden bahsediyor: “Bu gerçekten çok önemli bir bölüm.” Diyor. “Bir sürü çocuk vardı. Fakat bu bir bakıma ortada gibiydi. Bu bir şeyi gördüğünüz – bir apartman veya ev – ve iyi hissettiren ve sadece onu almanız gerektiğini hissettiğiniz nadir zamanlardan birisiydi. Bu şekilde hissettim. Sanki, ‘Oh, bu güzel.’

Foy, vaktini geçirdiği süper über ünlü oyuncu arkadaşları hakkında o kadar da etkilenmemiş görünüyor. “Onlar süper iyiler.” Diyor.

Bill Condon: “Onunla birlikte harikaydılar.” Diyor. “Bu gerçekten Rob’un için babacan yönünü ortaya çıkardı ve Kristen özellikle çok koruyucuydu. Sahneye girmek için derin konsantrasyona girdiklerini onları bölmek zorunda kaldım.”

Çocuk yaşta oyunculuğa başlayan Kristen: “Mackenzie ile sohbet etmeye bayıldım.” Dedi. “Setteyken çocukların akıllarından neler geçtiğini hep merak ederim. O gerçekten de benim oyunculuğa başladığım yaşa çok yakın.”

Pattinson sette bu kadar genç birisiyle olmanın nasıl bir şey olduğundan bahsetti: “Hepimiz hemen hemen aynı yaştayız ve birbirimize karşı gerçekten de artık o kadar da kibar değiliz. Mackenzie etraftaysa sesimizin tonunu düşürmek zorundaydık.” Diyor. “Küçük bir küfür kavanozu vardı ve sanırım 850 papel filan kazandı.”

Kristen, 11 yaşındaki bir oyuncuya karşı anne rolünde oynamanın zor olduğundan bahsediyor ve “Renesmee ile olan ilişkim bu dünyanın temelini oluşturuyor ve bağlantı kurabilmeliydim çünkü buna gerçekten çok inanıyordum.”

Bella ve Renesmee’nin bağı gerçekten özel bir bağ ve iletişimin doğaüstü halleriyle tamamlanıyor. “Bu gerçekten hoş bir ilişki.” Diyor ve Pattinson’a ve kendisine bu kadar benzeyen bir aktris olan Foy ile çalışmayı anlatmaya devam ediyor. “Ellerimiz bile aynı görünüyor.”diyor Stewart. “Bu gerçekten çok garip. Fakat ne kadar yardımcı olduğu düşünülürse komik de. ‘Oh, selam, aynı benim gibi görünüyorsun çocuk. Hadi!’ der gibi.”

Jacob, seriyi Bella’ya aşık olarak geçiren kurt adam, yenidoğan Renesmee’ye mühürlendi. “Mühürlenmek, kurtadamların aniden ruh eşlerinin kim olduklarını keşfetmeleri. Geçmişte, Lautner, tüm bu metafiziksel olayları kafa karıştırıcı bulduğunu söylemiş. Ancak Stephenie Meyer ile konuşmak ve kitapları incelemek onu bu konuda rahatlatmış. Bir çocuğa aşık olmayacağını öğrendiğinde… “Herkes bununla ilgili benimle kafa buluyor.”diyor Taylor Lautner. “Herkes bunun çok komik olduğunu düşünüyor ve ben de onlarla birlikte gülüyorum fakat kafamı bu konuda rahat tutmak, bunun basit bir ömür boyu bağ olduğunu düşünmek benim için önemli. Herkesin üzerine şakalar yaptığı tüyler ürperten şeylere yakın bile değil.”

Bu ‘herkes’ Pattinson’ı da içeriyor. Söylemeye gerek yok… “Oh, bunu TV’de canlı olarak yapmasını beklemeye sabredemiyorum.” Diyor Pattinson Lautner’a neşeli bir gevezelikle. “Ona kadınlarla ilgili zevklerinin değişip değişmediğini sordunuz mu? Onları ilk kez bir arada gördüğümde (Taylor ve Mackenzie’yi – Jacob ve Renesmee), gerçek anlamda gülmeyi bırakamadım. Bunu yapmam mümkün değildi.”

Lautner kararlı bir şekilde ekliyor: “İnsanların tüm bu mühürlenme olayıyla ilgili çok mutlu olacaklarını düşünüyorum.”

Şaka bir yana mühürlenme bu aşk üçgenine güzel bir çözüm yolu sunuyor. Bir kere Jacob’ın kalbi Renesmee’ye bağlı. “Bence Part 2 harika çünkü Jacob’ın daha önce hiç görmediğimiz farklı bir kısmını göreceğiz.” Diyor Taylor. “Her zaman tek bir hedefi vardı: Bella ile olmak. Bunda ise, o mutlu! Çok daha rahat ve komik. Üçlü çok etkili ve üçlü ilişki hala orada fakat tamamıyla farklı bir ilişki şekliyle.”

BD PART 2, Volturi ve Cullen Klanının arasındaki bir savaşı içeriyor. Ve tabii destek için çağrılmış bir sürü yeni vampiri… Bu Condon için bir yarışmış ve herkesi öğle yemeğine toplamak bir saat sürdüğü için değil. “BD’nin ilk bölümü kritik anları içeriyordu: Düğün, hamilelik, doğum ve ölüm. Temiz bir yol vardı. Şimdi burada 23 yeni vampiri tanıtacağız ve yüzlerce ekstra Volturi de var. Biz sadece aynı berraklığa sahip olduğumuzdan emin olmak istiyoruz.”

“Savaş sahnelerine bir müzik aleti gibi davranmak lazım.” Diyor Condon. “Her şey ritimde bitiyor.”

Belki fakat filmin doruk noktasını çekmek hala kabus gibi, kasta göre.

“Herkes gittikçe delice davranmaya başladı.” Diyor Stewart gülerek. “Filmde çok hızlı bir şekilde artıyor fakat filmi çok uzun süre götürüyor. Çok fazla diyalog vardı ve çekilecek çok şey ve çok fazla insan ve çok fazla hikaye dizgesi.” Çoğu aksiyon yerleri depoda geçer ve birkaç ay boyunca belirli sahneler çekilir. Denemeler, tekrar çekimleri de dahil. “Aman Tanrım. Hayatımı sahte karla kaplı bir alanda ve yeşil ekran önünde geçirdim.” Diyor Stewart. “Sahte kar lenslerin altına bile girdi. Hatta akciğerlerimize. Korkunçtu. Filmimizin sonuydu ve hak ettiği o yüksek yere çıkması önemli bir olay. Fakat evet, bu akıl uçuran cinsten bir deneyim.”

Team Twilight sonunda ortaya çıkanın tüm bu çabaya değdiğini söyledi ve biz de onların sözünü kabul ettik. Ayrıca, fanlara yakın zamanda görüntü yayınlanacağıyla ilgili bilgiler de verdiler. Pattinson: “Sonu çok tatlı. Bu güzel kaçınılmazlık filmde var. Sonu izleyen herkes ağlamaya başladı. Seride ciddi bir adalet var.”

Stewart katılıyor: “Bill bunun sonunda gerçekten manyakça harika bir şey yapmaya karar verdi. Hayranlar tam anlamıyla kafayı yiyecek!”

Tartışmasız. Kasım 16’da sinemalarda…

Çeviri: Twilightfan FD / [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Lütfen link belirtmeden alıntı yapmayınız. Forumumuzun Facebook sayfasına aittir. :)
Bella_Ceren
Bella_Ceren
KurtAdam
KurtAdam

- Similar topics