Nasreddin Hoca ile Noel Baba Arasındaki Farklar Loginu11

Join the forum, it's quick and easy

Nasreddin Hoca ile Noel Baba Arasındaki Farklar Loginu11

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nasreddin Hoca ile Noel Baba Arasındaki Farklar

:: Eğlence :: Geyik

Nasreddin Hoca ile Noel Baba Arasındaki Farklar Empty Nasreddin Hoca ile Noel Baba Arasındaki Farklar

Mesaj tarafından Thehost Perş. Ara. 16, 2010 4:25 pm

1-) Noel baba yılbaşına doğru gündeme gelen bir dönem figürüdür. Nasrettin hoca yılın her günü yıldızdır!...

2-) Noel baba bütün çocuklara karşılıksız armağan verme gibi ütopik,imkansız bir fikrin kahramanıdır. Nasrettin hoca , parayı veren düdüğü çalar dürüstlüğüyle realist ve gerçek bir kimsedir...

3-) Noel baba ÇAM AĞAÇLARININ toplu katliamında baş rol oynar Nasrettin hoca sadece bindiği dalı keser , zararı da sadece kendisinedir...

4-) Noel baba maddecidir. Nasrettin hoca paraya çevrilmeyecek bir zenginlik kaynağıdır, ruhu ve zekayı besler…

5-) Noel baba geyiklerin çektiği kızakla, üstelik bir de uçarak,itici bir sürrealite içindedir. Nasrettin hoca eşşeğine ters binerek reel ortamda sürreallik gösterdiği için daha çarpıcıdır.

6-) Noel baba herhangi bir babalığını görmediğimiz bir baba dır Nasrettin hoca hepimizin hocasıdır…

[color=#FF0000]7)Nasreddin hoca eşşeğiyle bir ekip oluşturur,noel baba geyiklerini sadece bir figür olarak kullanır...

8 )nasreddin hocanın bize yararı öldükten sonra bile dokunmuştur...(nasreddin hocanın türbedarı anlatıyor...
bir öğlen vakti türbedeydim ve bir de baktım hoca tüm görkemiyle ve eşşeğiyle karşımda duruyor kavuğu,eşşeği vb. siyle bizim nasreddin hoca...halbuki o öleli uzun zaman oldu ölmüş adam nasıl gelir ki?bana baktı ve ''çabuk'' dedi...''Çabuk herkes her işini her şeyini bırakıp türbeme gelsin çok önemli...''
şaşırdım tabii ama hoca bu garip yanlarıyla ünlüdür hemen tüm akşehire haberi duyurdum...namaz vaktiydi çoğu kişi namazı kılalım dedi ama sonra kaza yapmaya karar verip geldiler...o gün namaz vakti ulu camide hiçkimse kalmamışt herkes türbedeydi..türbe dolup taşıyordu...ne mi oldu?ulu camideki son insanında dışarı çıkmasıyla caminin kubbesi çöktü...)
9)işte arkadaşlar bu örnekte de gördüğümüz gibi Nasreddin hoca bizimdi...noel baba sadece kültürümüze sonradan girmiş bir ögeydi ama nasreddin hoca bizim kültürümüzün bir parçasıydı...

10)Noel babanın hediye çuvalı Nasreddin hocanın heybesi vardı...

11)Noel babanın çanı nasreddin hocanın düdüğü vardı...

12)Noel baba ayın üstünde dolaşabilirdi,uçabilirdi ancak nasreddin hoca ayın ayağına gitmez AY nasreddin hocanın ayağına gelirdi.(kuyudaki ay ile...)

13)Noel babanın komşusu yoktu nasreddin hocanın illallah ettirecek kadar çoktu...

14)birisi babaydı birisi hoca...
Thehost
Thehost
Admin
Admin

https://twilightfan.forum-canada.com

- Similar topics

:: Eğlence :: Geyik