Steph'ten Açıklama: "Harry Potter Alacakaranlık'tan Daha İyi!" Loginu11

Join the forum, it's quick and easy

Steph'ten Açıklama: "Harry Potter Alacakaranlık'tan Daha İyi!" Loginu11

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Steph'ten Açıklama: "Harry Potter Alacakaranlık'tan Daha İyi!"

+4
sunshine
qizolum.
Bella_Ceren
Thehost
8 posters

:: Genel :: Haberler

Steph'ten Açıklama: "Harry Potter Alacakaranlık'tan Daha İyi!" Empty Steph'ten Açıklama: "Harry Potter Alacakaranlık'tan Daha İyi!"

Mesaj tarafından Thehost Ptsi Ağus. 08, 2011 8:19 pm

HP'ci olduğumu bilirsiniz millet. Elime Stephenie Meyer'in de bana katıldığı bir röportaj geçince dayanamayıp paylaşmaya karar verdim. Çeviri bana ait değil ama eksiklikleri ben tamamladım diyebiliriz. Steph'ten Açıklama: "Harry Potter Alacakaranlık'tan Daha İyi!" 757762

-*-

Kusura bakmayın, röportajın sadece ilgili kısmını koyuyorum.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

- ...Son olarak bir sorum olacaktı. Bazı seri severler tarafından pek sevilmediğinizi duyduk. Doğru mu?

S.M.- Kesinlikle. Özellikle Harry Potter serisi olmak üzere.

(Kıkırdamalar.)

- Niye özellikle dediniz?

S.M.- Kusura bakmasınlar hayranlar ama bu kesinlikle çok saçma. Harry Potter yılların kitabı ve her yaşa hitap eden yeni bir dünya oluşum romanıdır. Benim romanlarım ise tek bir konuya yönelik. Ayrıca Harry Potter okuyucu kitlesi her yaşı kapsarken benim romanlarımın okuyucu kitlesinin gençlerden oluştuğu konusunda hemfikiriz.

- Başka bir yazarı kendinden üstün tutan bir yazarı ilk kez görüyoruz diyebilirim. Bu konuda ciddi misiniz?

S.M.- Kesinlikle. J.K. Rowling'in kitapları çok güzel ve hayal dünyasına bayılıyorum! Seriyi hemen hemen sonuna kadar okudum fakat devam edemedim. Bilirsiniz, o sıralar Alacakaranlık Serisi'ni yazmaya odaklanmıştım. Ama benim de bir Harry Potter fanı olduğumu kesinlikle söyleyebiliriz.

- Teşekkürler. Bu birbiriyle sürekli kıyaslama halinde olan iki fan grubuna ortak söylemek istediğiniz başka bir şey var mı?

S.M.- Şu kıyas olayını abartmayalım. Kıyas edilecek hiç bir yönümüz yok, Rowling ve ben çok farklı şeyleri yazıyoruz. Onunkilerde macera yönü ağır basarken benim romanlarımda aşka ağırlık veriliyor. Ayrıca benim kitaplarım çoğu kişiye saçma geliyor ancak onunkiler gelmiyor; çünkü çok iyi ve evrenseller. Ve burada bütün fanlara sevgilerimi yolluyorum. Umarım bu açıklamayla ufacık da olsa bir şeyleri açığa kavuşturabilmişimdir. Size büyülü(sihirli) günler.

(Kahkahalar.)
Thehost
Thehost
Admin
Admin

https://twilightfan.forum-canada.com

Steph'ten Açıklama: "Harry Potter Alacakaranlık'tan Daha İyi!" Empty Geri: Steph'ten Açıklama: "Harry Potter Alacakaranlık'tan Daha İyi!"

Mesaj tarafından Bella_Ceren Ptsi Ağus. 08, 2011 8:21 pm

Her iki film ve kitapta gerçekten çok başarılı. :)

Teşekkürler canım. :)
Bella_Ceren
Bella_Ceren
KurtAdam
KurtAdam

Steph'ten Açıklama: "Harry Potter Alacakaranlık'tan Daha İyi!" Empty Geri: Steph'ten Açıklama: "Harry Potter Alacakaranlık'tan Daha İyi!"

Mesaj tarafından qizolum. Ptsi Ağus. 08, 2011 8:28 pm

Meyer... Bu tür sözleri her yazar söylemez. :) Ve sende herkes gibi değilsin zaten. Ona katılıyorum, karşılaştırmak pek doğru değil. İkisinin de yeri ayrı. :) Yine de, HP'nin hayal alemi daha yoğun, bu bir gerçek.

Teşekkürler Kübra. :))
qizolum.
qizolum.
Moderatör
Moderatör

Mesaj tarafından sunshine Ptsi Ağus. 08, 2011 9:02 pm

Bence de çok abartıyorlar kıyas olayını. Sonuçta ikisinin konusu da bambaşka. Ama doğal olarak insanlar 2 tutan kitabı karşılaştırıyorlar. Sadece abartmadan karşılaştırsalar iyi olur bence. Teşekkürler (:
sunshine
sunshine
Vejeteryan

Mesaj tarafından nessie!! Salı Ağus. 09, 2011 1:22 pm

Kadın çok profesyonelce konuşmuş,bravo yani! HP ve Twi karşılaştırması yapanlarda almışlardır cevaplarını:)

Teşekkürler HP'daş :)
nessie!!
nessie!!
Nirvana

Mesaj tarafından Blue_Life C.tesi Ağus. 13, 2011 1:30 pm

Steph'in bunları söylemesi gözümde onun değerini oldukça yükseltti! Gerçekten de her yazar bunları söylemez. Ve evet, HP'ın büyülü yöne mükemmel, ama Twilight'ta anlatılan aşk da aynı zamanda mükemmeldi.
Blue_Life
Blue_Life
Moderatör
Moderatör

Mesaj tarafından Elly C.tesi Ağus. 13, 2011 6:13 pm

Harry Potter Alacakaranlık'tan iyi dememiş ki. Kulvarlarımız farklı ve o, kendi kulvarında çok iyi demiş. Ya şu var birde... Harry Potter hayranları kendi kendilerine antiler oluşturup bir şeyler yapıyorlar. Ben Harry Potter'la dalga geçen Twilight grupları görmedim. Varsa da hep bu saçmalıkların yüzünden çıkmışlardır. Biz onları takmıyoruz ve onlar kendi kendilerine takılıyorlar. Komik sadece.
Elly
Elly
Admin
Admin

Mesaj tarafından soğuk_prenses Paz Ağus. 14, 2011 10:12 am

Harry Potter çok farklı bir dünya bence Twilight'la bir yarış içinde olmamalılar. Ben her iki seriyede bayılıyorum. Bu tür çekişmeler beni şaşırtıyor sadece. Fanlar bu durumu çok abartıyor.

Teşekkürler Kübra'cım paylaşım için :)
soğuk_prenses
soğuk_prenses
Vejeteryan

- Similar topics

:: Genel :: Haberler