20 Yıl Sonra 1000 Yaşını Görecek İnsan Doğuyor. Loginu11

Join the forum, it's quick and easy

20 Yıl Sonra 1000 Yaşını Görecek İnsan Doğuyor. Loginu11

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

20 Yıl Sonra 1000 Yaşını Görecek İnsan Doğuyor.

4 posters

20 Yıl Sonra 1000 Yaşını Görecek İnsan Doğuyor. Empty 20 Yıl Sonra 1000 Yaşını Görecek İnsan Doğuyor.

Mesaj tarafından Dejavu.Bella Cuma Tem. 08, 2011 6:43 am

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Dünyaca ünlü İngiliz yaşlanma uzmanına göre, 1000 yaşını görecek insan yirmi yıl içinde dünyaya gözlerini açacak.

Önde gelen İngiliz bilim adamına göre, 150. yaşını görecek ilk insan çoktan dünyaya geldi ve 1000 yıl yaşayacak ilk insan da gelecek yirmi yıl içinde doğacak.

Dünyaca ünlü İngiliz yaşlanma uzmanı Aubrey De Grey, kendi ömür süresi içerisinde doktorlar, yaşlanmayı 'tedavi' etmek için gerekli tüm araçlara sahip olacak.

Tüm hastalıkları ortadan kaldırarak yaşamı süresiz olarak uzatmanın mümkün olacağını düşünen Doktor De Grey, gelecek 25 yıl içinde yaşlanmayı kesin olarak, tıbben kontrol altına alma ihtimalinin yüzde 50 olduğunu söylüyor ve ekliyor: "Kesinlikten kastettiğim, bugün çoğu bulaşıcı hastalık üzerinde sağladığımız türden bir tıbbi kontrol."

İngiliz uzman, insanların düzenli olarak 'bakımdan geçmek üzere' doktora gideceği; bu bakımlara, gen terapilerinin, kök hücre terapilerinin, bağışıklık uyarmanın ve insanları sağlıklı tutmak üzere gelişmiş bir dizi tıbbi tekniklerin dahil olacağı günlerin çok uzakta olmadığını düşünüyor.

Yaşlanmayı, bedende çeşitli türlerde moleküler ve hücresel hasarın yaşam süresi boyunca birikimi olarak açıklayan De Grey'in teorisine göre, 150 yaşına ulaşacak ilk insanın doğumunun üzerinden 20 yıldan az bir süre geçtikten sonra 1000 yaşını görecek insanın doğması muhtemel.

De Grey'in teorisine göre, gelişen olanaklarla, bu rutin bakımların, moleküler ve hücresel hasarlar hastalık yapıcı düzeyen ulaşmadan yaşlılık önleyici tedaviler söz konusu olacak.

-Sizin yorumlarınızı da merak ediyorum. Bana pek inandırıcı gelmedi.
Belki biraz farklı düşünüyorum ama dini yönden düşününce bana saçma geliyor.
Allah isterse şu saniye evren yerle bir olabilir. O yüzden bu uğraşlar ve açıklamalar bana saçma geliyor.

Dejavu.Bella
Dejavu.Bella
Cullen
Cullen

20 Yıl Sonra 1000 Yaşını Görecek İnsan Doğuyor. Empty Geri: 20 Yıl Sonra 1000 Yaşını Görecek İnsan Doğuyor.

Mesaj tarafından antinotizia (Esila) Cuma Ağus. 12, 2011 5:37 pm

Tamamen saçma bence, çok kesinlikçi bir bakış açısı olabilir ama bence öyle, 1000 yıl yaşayacak insan doğacakmış da neymiş. Sen önündeki bir saniye içerisinde dünyanın yok olup olmayacağını biliyor musun da yirmi yıl sonra doğacak insana ömür biçiyorsun.Adam dahi ya bak bin yıl yaşanabileceğini söylüyor. 20 Yıl Sonra 1000 Yaşını Görecek İnsan Doğuyor. 757762 Haydi bin yıl yaşadık bin yıl ömrü kim ne yapsın yahu. Açıkçası ben bin yıl yaşanabilse de bin yıl yaşamak istemem kesinlikle, aşmışlar bunlar, kafayı yaşlanmayla bozmuşlar. Ben her yaşımda yüzümün kırışmasını, yanaklarımın sarkmasını isterim, yaşlanmayı görmek isterim, hep bıcak altına yatıp, tedavi görüp aynı kalmaya çalışınca insan insanlığını unutur zaten. Ölmeyeceksen bu dünyada yaşamanın ne anlamı kalır ki? Abuk sabuk hayaller işte... Paylaşım için teşekkürler.
antinotizia (Esila)
antinotizia (Esila)
Moderatör
Moderatör

http://supernatural.forumdizini.net/

20 Yıl Sonra 1000 Yaşını Görecek İnsan Doğuyor. Empty Geri: 20 Yıl Sonra 1000 Yaşını Görecek İnsan Doğuyor.

Mesaj tarafından soğuk_prenses C.tesi Ağus. 13, 2011 2:27 pm

Okurken farkettim de izlediğimiz o hep bize fantastik gelen fikirler yavaş yavaş ön plana çıkmaya başladı. Ama Merve ablaya katılıyorum. Hep bıçak altına yatıp gençleşmenin ne alemi var? Boş işler bunlar.. Tabi ki de hastalıkların önüne geçilmesi isteriz ama edir bu hep genç kalma sevdası?

Paylaşım için teşekkürler =)
soğuk_prenses
soğuk_prenses
Vejeteryan

Mesaj tarafından Thehost Salı Ağus. 16, 2011 12:35 am

Bilim adamlarından çok daha ilerideyim. Onların asla varamayacağı yerlerde hissediyorum kendimi. Neden mi?
Çünkü bilim adamları hep araştırır.
Evren nasıl oluştu? Evren ne zaman oluştu? Enerji nasıl meydana geldi? Partiküllerin konumu neden belirlenemiyor? İnsan mekanizması nasıl çalışıyor? Evrim var mı? İlk insan nasıl oluştu? vs. vs. vs.
Bunları araştırmak senelerini alıyor. Bakın "bulmak" demiyorum, "araştırmak" ömürlerini bitiriyor oysa benim hepsine tek bir cevabım var. " 'O' yarattı."
Ve bu cevaba doğduğum andan beri sahibim.

=)))

Paylaşım için teşekkürler.
Thehost
Thehost
Admin
Admin

https://twilightfan.forum-canada.com

Mesaj tarafından antinotizia (Esila) Çarş. Ağus. 17, 2011 2:10 pm

Beğenme tuşu da yok ki beğeneyim Kübik yorumunu. ;)
antinotizia (Esila)
antinotizia (Esila)
Moderatör
Moderatör

http://supernatural.forumdizini.net/

Mesaj tarafından soğuk_prenses Çarş. Ağus. 17, 2011 8:29 pm

antinotizia (Esila) demiş ki:Beğenme tuşu da yok ki beğeneyim Kübik yorumunu. ;)
Aynennn 20 Yıl Sonra 1000 Yaşını Görecek İnsan Doğuyor. 757762 20 Yıl Sonra 1000 Yaşını Görecek İnsan Doğuyor. 757762
soğuk_prenses
soğuk_prenses
Vejeteryan

- Similar topics