Gürse Birsel-Nedir Bu Emo? (Sesli Güldüm) Loginu11

Join the forum, it's quick and easy

Gürse Birsel-Nedir Bu Emo? (Sesli Güldüm) Loginu11

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gürse Birsel-Nedir Bu Emo? (Sesli Güldüm)

+2
JustyKolik
Mikli4
6 posters

Gürse Birsel-Nedir Bu Emo? (Sesli Güldüm) Empty Gürse Birsel-Nedir Bu Emo? (Sesli Güldüm)

Mesaj tarafından Mikli4 Paz Haz. 26, 2011 3:03 pm

Nedir Bu Emo?

Hep söylüyorum, biz çocukken midemiz bulanınca ekmek yedirirlerdi, grip “Yatınca geçer,”di, başın ağrıyorsa “Çocukların başı ağrımaz,” denirdi, uykun kaçıyorsa “Oyuncaklarını düşün, güzel rüyalar görürsün,” şeklinde konu halledilirdi! Okuma yazmayı öğrenemiyorsan ya “Tembel,”din ya “Yavaştan, sağlam sağlam öğreniyor,”dun! Hüzünlü bir çocuksan “Yazar olacak herhalde,” derlerdi, yerinde duramıyorsan, etrafa saldırıyorsan bir tane çakarlardı, susup otururdun. Kanaatimce pedagojinin zirve yaptığı yıllardı o yıllar. Çünkü sonra sonra, koşup oynadıktan sonra öksüren çocuk ‘astım başlangıcı’, okuma yazmayı zor söküyorsa ‘disleksik’, hüzünlüyse ‘depresif’, aşırı hareketliyse ‘hiperaktif’ diye nitelendirilmeye başlandı ve o sinameki yetiştirilen tipsizler şimdi büyüdüler! O kadar ilgi alaka sonrası ola ola ne oldular? Emo! Emo ne? Hani beşaltı yıldır etrafta saçlarını gözlerinin tekini kapatacak şekilde öne öne tarayan, miskin görünüşlü, asık suratlı, beti benzi atmış, sıska, dar pantolonlu, converse’li, siyah ojeli ergenler var ya… Taksim’de kaldırımlarda filan oturuyorlar. Aha onlar Emo! Emo kelimesinin emotional’dan (hissi) geldiği, bu yavruların pek bunalımlı pek güvensiz ve duygusal olduğu, topluma uyum sağlayamadıkları için böyle takıldıkları söyleniyor. Bizim zamanımızda punk vardı ya, onun gibi bir akım, ama bir halta yaramayanı!

HERKESİN KEYFİNİ KAÇIRDIM

Ay kıyamaam! Zamanında, kendi ergen yıllarımda bu akım daha dünyada yokken 10 gün emo takılmışlığım vardır! Kafam neye bozuktu hatırlamıyorum ama o 10 gün, üstelik de yaz tatilinde, evin o köşesinden bu köşesine oflaya poflaya nemli gözlerle dolaştım. Saçımı taramadım, denize gitmedim, sohbetlere katılmadım, tebessüm bile etmedim. Akşamları karabasan gibi yemek masasına çöküp herkesin keyfini kaçırdım. Bir akşamüstü, balkonda otururken annem “Ne bu surat her gün, senin derdin ne kızım aaa,” şeklinde pedagojik bir açılım yaptı. “Sıkılıyorum… Hayat çok anlamsız,” cevabımın üzerinden sanırım birkaç saniye geçmişti ki acı ve can havliyle bir metre havaya sıçradım. Annem, her Türk annesinin uzmanı olduğu ‘mıncırma’ hamlesini oldukça sert ve uyarısız gerçekleştirmişti. Mıncırma, malumunuz evlat artık poposuna terlikle vurulmayacak kadar büyüdüyse, ancak tekdir ile de uslanmıyor ve hakkı kötekse kullanılan, konu komşu, bitişik ev duyar ihtimaline karşı avaz avaz bağırmak yerine geçen bir terbiye şeklidir. Tercihen bel veya bacak bölgesinden bir alan seçilir, elle kavranır ve et, 180 derece çevrilir! Hemen ardından, daha acım ve şaşkınlığım hüküm sürerken, annem kısık sesle, yüzünü yüzüme yaklaştırarak “Alırım ayağımın altına,” diye başladı ve “Karnın tok sırtın pek! Aklını başına topla! Sıkılıyorsan da git bakkala evin alışverişini yap, sonra da gel yemek kitabından bir kurabiye pişir, akşam misafir var, hadi yallah,” şeklinde bitirdi!

NE DERDİM KALDI NE DE TASAM
Malumunuz eti mıncırılan ergen olay yerinde fazla kalamaz, mıncırandan tırstığı için kendisine yalakalık yapar, arzu ettiği aktiviteleri gerçekleştirir. Mıncıran mutlu, mıncırılansa artık efendi bir insandır! Aynen öyle oldu. Mıncırma sonrası ne derdim kaldı ne tasam! Emo’luğum o gün bitti, bu yaşa kadar da hep mutlu mesut, uyumlu, üretken biri olarak yaşadım. Şimdinin sokakta bira içen, gelen geçenden ihtiyacı var diye değil, hayat tarzı sandığı için para dilenen, dünyanın bütün derdi sırtındaymış gibi davranıp, bunalım takılıp bir işin ucundan tutmayan emo’larının başında, bizim zamanımızın anne babaları olacaktı ki. Ohoo. Muma dönerdi hepsi! Bir kere her şeyden önce bütün o yüzü gözü saçla kaplı eşek herifleri bir eşek tıraşına götürürlerdi, kesin! Ülkenin gençlerine bak. Tarikat yurtlarında yetiştirilen çocuklar, polise atsın diye eline taş verilenler, bir de emo’lar! Gelecekten çok umutluyum!

Gürse Birsel

-*-
Seviyorum ben bu kadını ya Gürse Birsel-Nedir Bu Emo? (Sesli Güldüm) 757762
Mikli4
Mikli4
Cullen
Cullen

Gürse Birsel-Nedir Bu Emo? (Sesli Güldüm) Empty Geri: Gürse Birsel-Nedir Bu Emo? (Sesli Güldüm)

Mesaj tarafından JustyKolik Salı Haz. 28, 2011 11:32 am

Kadın çok iyi yazıyor,düşünce tarzına bayılıyorum.
Emolardan nefret ediyorum cidden gereksiz insanlar Gürse Birsel-Nedir Bu Emo? (Sesli Güldüm) 757762
Teşekkürler canım :)
JustyKolik
JustyKolik
KurtAdam
KurtAdam

Gürse Birsel-Nedir Bu Emo? (Sesli Güldüm) Empty Geri: Gürse Birsel-Nedir Bu Emo? (Sesli Güldüm)

Mesaj tarafından Mikli4 Salı Haz. 28, 2011 2:03 pm

JustyKolik demiş ki:Kadın çok iyi yazıyor,düşünce tarzına bayılıyorum.
Emolardan nefret ediyorum cidden gereksiz insanlar Gürse Birsel-Nedir Bu Emo? (Sesli Güldüm) 757762
Teşekkürler canım :)

Evet çok tatlı =) Ben köşe yazılarından oluşan kitabını okumuştum.
Bende sevmiyorum :/
Rica ederim =)
Mikli4
Mikli4
Cullen
Cullen

Mesaj tarafından Thehost Salı Haz. 28, 2011 7:36 pm

Keyifle okudum sonuna kadar. =))
Hakikaten de ülkemizin gençleri hiç te iyi yöne doğru gitmiyor.
Okula gidebilsin, aç kalmasın diye çocuğu için yirmi katlı binanın en üst katında ölüm tehlikesi içinde cam silen ama yine de gıkını çıkarmayan anaların, böyle, o paraları okul yerine biraya veren, yediği önünde yemediği arkasında olan ama yine de mızmızlanmadan duramayan evlatları var işte.

Hele bir de bazı anne&babalar çocuklarına "Bluğ" çağında diye bulaşmıyor ya, asıl sinir nokta orası! İyi de biz de ergeniz be tatlım, senin oğlunun bizden eksiği ne? Sınıfta yazılıdan 50 alanlar 90 alanın farkı ne? İkisine de aynı hoca ders anlatıyor, ikisine de Allah beyin vermiş, kulak ve göz vermiş!

Ha bir de bana göre anne&babaların evlatlarına iyi bakma gibi bir zorunluluğu yok! Benim annemin bana bilgisayar alma zorunluluğu yoktu ama aldı hem de ne alın teriyle! Eh, öyleyse bana da eşşek gibi çalışıp burslarla bu bilgisayarın parasını anneme geri iade etmek düşer! Okuldan kaçıp arsız arsız sokaklarda sürtmek değil! Hele hele bunca haltı yiyip bir de üstüne gelip anneme bağırmak, kadını kırmak hiç düşmez!

Tabirim biraz sert olduysa affola ama şu günlerde tamamen dolmuş durumdayım, her yere böyle öfke saçıyorum. =//

Emeğinize sağlık. =))))
Thehost
Thehost
Admin
Admin

https://twilightfan.forum-canada.com

Mesaj tarafından antinotizia (Esila) Çarş. Haz. 29, 2011 12:15 am

Haklısın Kübik. =) Sert mert bazen böyle konuşmak nazik olmaktan daha rahatlatıcı oluyor. İnsanların psikolojik sorunları olmasını,aile ilgisizliğinden dolayı boşluğa düşüp mutsuz olmalarını anlayabilirim ama tuhaf tuhaf bir moda akımına uyar gibi giyinip orana burana halkalar taktırıp gözlerini neredeyse görünmeyecek kadar boyamak falan saçma. Bunlar sadece toplumsal yozlaşma. Cahil insanların ben cahilim diye bağırma şekli. İçinde yaşadığın çatışmayı saçını başını berbat edip sabahtan akşama yan gelip yatıp sonra da mutsuzum diye dolanarak belli edemezsin. Bir derdin varsa ve kendini yalnız hissediyorsan birileriyle konuş ya da konuşamıyorsan işe yara, topluma,ailene, arkadaşlarına ne bileyim birilerine faydan olsun. Bu tembellerin ve kendini akıllı sanan aşınmış beyinlilerin düşüncesi. Ben ailemi sevmiyorum falan diye sokaklara dökülüyorlar, sonra aile perişan çocuk perişan.Emo imiş vah canım ne hüzünlü. Al ayağının altına şunları. Herkes mutlu da sanki bir onlar mutsuz. Annen baban akşama kadar senin için didinsin, çalışsın senin de canın sıkılsın rezil rezil hallere girip evden kaç, orada burada zibidi gibi dolaş! Annenin babanın canı yok sanki. Onlar adam gibi bir evlat yetiştirmeye çalışırken sen ne hallere gel. Dayanamadım ben de biraz sert konuştum galiba. Neyse yazıyı sevdim. En iyisi şu emoları mıncırmak. Bak ne dert kalıyor ne tasa. Gürse Birsel-Nedir Bu Emo? (Sesli Güldüm) 757762 Sevdim yazıyı. Paylaşım için teşekkürler.
antinotizia (Esila)
antinotizia (Esila)
Moderatör
Moderatör

http://supernatural.forumdizini.net/

Mesaj tarafından Mikli4 Cuma Tem. 01, 2011 9:38 pm

Rica ederim. İkinize de katılıyorum. İnsanların kendilerini ifade etmek için farklı şekilleri olmalı...
Mikli4
Mikli4
Cullen
Cullen

Mesaj tarafından soğuk_prenses Paz Ağus. 14, 2011 2:12 pm

Kadın haklı! Aynı olayı kardeşimle yaşadık. Annem yok psikolağa götürelim. Yok "Bluğ" çağında olur böyle şeyler diyordu bana. Kardeşimin aslında tek yaptığı "ilgi çekmeye çalışmaktı" ve annem bunu anlamıyordu. =/ ( Halbuki bi de açıkgöz olmakla ahkam keser Gürse Birsel-Nedir Bu Emo? (Sesli Güldüm) 757762 ) Kardeşimi aldığım gibi bir gün çocuk esirgemeye götürdüm. Oradaki çocuklarla konuşturdum. Anlasın kimler umutsuz bu hayatta diye. Allaha şükür şu anda :) Anlı şanlı Türk kızı Gürse Birsel-Nedir Bu Emo? (Sesli Güldüm) 757762 Gürse Birsel-Nedir Bu Emo? (Sesli Güldüm) 757762 Ne "Emo ne de başka bir şey" =)

Gürse Birsel hayata gerçek gözlerle bakabilen bir insan. Kendisini kutlarım. Çünkü çoğu insan yapamaz bunu.

Bu güzel paylaşım için çok teşekkürler :) Gürse Birsel-Nedir Bu Emo? (Sesli Güldüm) 391819

soğuk_prenses
soğuk_prenses
Vejeteryan

Mesaj tarafından Mikli4 Çarş. Ağus. 17, 2011 11:23 am

soğuk_prenses demiş ki:Kadın haklı! Aynı olayı kardeşimle yaşadık. Annem yok psikolağa götürelim. Yok "Bluğ" çağında olur böyle şeyler diyordu bana. Kardeşimin aslında tek yaptığı "ilgi çekmeye çalışmaktı" ve annem bunu anlamıyordu. =/ ( Halbuki bi de açıkgöz olmakla ahkam keser Gürse Birsel-Nedir Bu Emo? (Sesli Güldüm) 757762 ) Kardeşimi aldığım gibi bir gün çocuk esirgemeye götürdüm. Oradaki çocuklarla konuşturdum. Anlasın kimler umutsuz bu hayatta diye. Allaha şükür şu anda :) Anlı şanlı Türk kızı Gürse Birsel-Nedir Bu Emo? (Sesli Güldüm) 757762 Gürse Birsel-Nedir Bu Emo? (Sesli Güldüm) 757762 Ne "Emo ne de başka bir şey" =)

Gürse Birsel hayata gerçek gözlerle bakabilen bir insan. Kendisini kutlarım. Çünkü çoğu insan yapamaz bunu.

Bu güzel paylaşım için çok teşekkürler :) Gürse Birsel-Nedir Bu Emo? (Sesli Güldüm) 391819

Ahaha Gürse Birsel-Nedir Bu Emo? (Sesli Güldüm) 757762 Çok iyi yapmışsın... Evet gerçekten harika bir insan Gürse Birsel Gürse Birsel-Nedir Bu Emo? (Sesli Güldüm) 757762
Rica ederim hayatım =)
Mikli4
Mikli4
Cullen
Cullen

Mesaj tarafından V.I.T.R.I.O.L. Cuma Eyl. 02, 2011 4:46 pm

BENDE DE KİTAPLARI VAR, ÇOK HARİKA YAZIYO YA Gürse Birsel-Nedir Bu Emo? (Sesli Güldüm) 757762 HAKLI AMA KADIN

V.I.T.R.I.O.L.

- Similar topics