Richelle Mead, Bloodlines Hakkındaki Sorulara Cevap Verdi Loginu11

Join the forum, it's quick and easy

Richelle Mead, Bloodlines Hakkındaki Sorulara Cevap Verdi Loginu11

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Richelle Mead, Bloodlines Hakkındaki Sorulara Cevap Verdi

2 posters

Richelle Mead, Bloodlines Hakkındaki Sorulara Cevap Verdi Empty Richelle Mead, Bloodlines Hakkındaki Sorulara Cevap Verdi

Mesaj tarafından qizolum. Cuma Eyl. 09, 2011 10:54 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Vampir Akademisi’nin son kitabı geçtiğimiz aylarda çıkmış ve listeleri alt üst ederek seriye son vermişti. Vampir Akademisi dünyası son bulmadı. Mead VA’nın spin off’u – Bloodline’nın çıkacağı haberini vermişti. Yazar dün yayınlanan bu röportajına kadar Bloodlines hakkında hiç bu kadar çok detay vermemişti. İşte bizi bekleyen sürprizler, karakterler ve merak ettikleriniz…

Soru(S): Vampir Akademisinde tutan karakteristik özellikleri spin off’da da görebilecek miyiz?

Cevap(C) : Genel olarak kurgu dünyasını aynı olarak bıraktığımız için, evet, aynı kurallar, aynı yaratıkları bulabileceğiz. Sadece ana karakterlerimiz farklı. Bir Rose kitabı değiliz artık, yan karakterlerimiz başrol de. Artık Rose’ın stilini bile değişmiş olarak görebileceksiniz. Diğer kitaplarda geçen dedikoduları, duygusallıkları hala okuyabileceğiz.

S: Biraz ipucu verebilir misiniz? Hangi karakterler Bloodline’da göz önünde olacak?

C: İpucundan fazlasını verebilirim. Simyager Sydney ana karakterimiz. Onun yanında Jill, Adrian ve Eddie olacak.

S: Rose’un dışında yeni serimizde hangi tutulan karakterleri görebileceğiz?

C: Dimitri’yi göreceğiz – ki bir çok kişi buna çok sevinmiştir. Abe Mazur, sevilen babamızdayeni serinin içinde olacak karakterlerden. Abe Mazur’un sürpriz bir ziyaretti olacaktır.

S: VA’da yapmadığınız ama bu yeni kitap için yaptığınız ne tür araştırmalarınız oldu?

C: Simyager’ler hakkında bir çok araştırma yaptım. Onları büyüleri, nasıl bir kültüre sahip oldukları gibi. Sydney’in geçmişini böyle oluşturdum. Onun ve halkının geçmişlerini de görebileceğiz. Doğrusu Simyagerliği seviyorum. İşte bu yüzden Simyacılar VA’da yer edindiler.

S: Orijinal seride rastlamadığınız ne gibi sorunları bu yeni seride yaşadınız?

C: VA serisi yeni bir dünya yaratığım için kolaydı. çünkü kuralları ben belirliyordum ama Bloodline biraz daha zor. Artık ana seriye bağımlıyım. Orada yazdığım kuralları bozamam. Diğer yandan ise rahatlatıcı bir şey çünkü 5 yıldır aynı kişiyi yazıyordum, şimdi ise aynı dünyayı farklı bir kişinin gözünden göreceğim.

S:Bloodlines nedir? Son Fedakarlık Vampir Akademisinin son kitabı değil miydi?

C: Son Fedakarlık Rose ile ilgi olan son kitaptı. Bloodlines Moroi, Strigoi ve Dampirlerle aynı dünyaya kurulmuş spin-off bir seri. (Bloodlines aynı zamanda serinin ilk kitabının ismi) Yani VA teknik olarak sona erdi… ama bir bakıma da sona ermedi. Size bir süreliğine başka birinin hikâyesini anlatacağız ve zavallı Rose’a biraz mola verdireceğiz. Eğer Rose hakkında hikâyeler anlatmaya devam edecek olsaydım, romantik olmayacaktı. Daha fazla kötü şeyler başına gelecekti!

S: Bir dakika. Adrian’ın kitapta olduğunu söyledin ama açıklamada Adrian yok. Hikâyeye nasıl uydurulacak?

C: Bunu öğrenmen için kitabı okuman lazım! Yinede, Adrian’ı seviyorsan, bu kitabı seveceğini söyleyebilirim. Kitabın tamamında var ve söylediği her şey muhteşem.

S: Bloodlines ilk ağızdan mı yoksa üçüncü şahıslar tarafından mı anlatılacak?

C: İlk ağızdan – benli anlatımla – anlatılacak ve anlatan ise Sydney. Yazılmadan önce üçüncü şahıslar tarafından karakterler arasında dönüşümlü olarak anlatılmasını planlamıştım, ama Sydney ile yazmaya başladığımda böyle devam etmesi gerektiğini hissettim.

S: Bloodlines ne zaman çıkacak?

C : İngilizce konuşan ülkelerde, 23 Ağustosta çıkacak.

S: Rose ve Dimitri’nin Rusya da geçecek bir kısa hikâyesi olmayacak mıydı?

C: Bu bir Bloodlines sorusu değil, ama günlük olarak sorulan sorulardan ve bende konuya açıklık getirmek istiyorum. 2012’in sonlarında çıkacak ve tekrar söylüyorum: Kısa bir hikaye, roman değil.

S: Blog başlığında bahsedilen ekstra nedir?

C: Son haberleri aldınız. Biliyorum daha Bloodlines’ın ilk kitabı çıkmadı bile, ama size Bloodlines serisinin ikinci kitabının ismini duyurmaktan mutluluk duyarım: Altın Lily (The Golden Lily)

S: İkinci kitap! Ne zaman çıkacak?

C: Altın Lily 2012 baharında çıkacak. Ve o zamana kadar bebekle ilgili her şey sorunsuz geçerse, gene tura çıkmayı düşünüyorum.

S: Bloodline’in yanı sıra hangi projeler ile uğraşıyorsunuz?

C: Dark Swan’nın yeni kitabı ile uğraşıyorum. Tabii Vampir Akademisinin ve Dark Swan’nın çizgi romanları çıkacak, onlara da yön veriyorum.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
qizolum.
qizolum.
Moderatör
Moderatör

Richelle Mead, Bloodlines Hakkındaki Sorulara Cevap Verdi Empty Geri: Richelle Mead, Bloodlines Hakkındaki Sorulara Cevap Verdi

Mesaj tarafından nessie!! C.tesi Eyl. 10, 2011 3:54 am

S: Rose ve Dimitri’nin Rusya da geçecek bir kısa hikâyesi olmayacak mıydı?

C: Bu bir Bloodlines sorusu değil, ama günlük olarak sorulan sorulardan ve bende konuya açıklık getirmek istiyorum. 2012’in sonlarında çıkacak ve tekrar söylüyorum: Kısa bir hikaye, roman değil.

en çok bu dikkatimi çekti,ayyy umarım burada da yayılanır o kısa hikayeee Richelle Mead, Bloodlines Hakkındaki Sorulara Cevap Verdi 367241

Teşekkürler yoldaş:)
nessie!!
nessie!!
Nirvana

- Similar topics