Amerikalıların Kafatasının İçinde Ne Var? Loginu11

Join the forum, it's quick and easy

Amerikalıların Kafatasının İçinde Ne Var? Loginu11

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Amerikalıların Kafatasının İçinde Ne Var?

+3
tutuldum
Mikli4
melisesmerim(Dilek)
7 posters

:: Eğlence :: Geyik

Amerikalıların Kafatasının İçinde Ne Var? Empty Amerikalıların Kafatasının İçinde Ne Var?

Mesaj tarafından melisesmerim(Dilek) Çarş. Mart 09, 2011 4:45 pm

Amerika´da yaşayan bir Türk’den gelen mesaj :
Bütün arkadaşlara merhaba....
Bugüne kadar şahit olduğum olaylar aklıma başlıkda belirttiğim soruyu getirdi. Bazı olayları size de anlatıyorum, bu konuda herkes kendi kararını vermekte özgürdür.

Amerikalıların Kafatasının İçinde Ne Var?

En son başıma gelen hadiseden başlayayım. Dün (2 Ekim Cumartesi) sabah 9`da, AT&T adlı dünyaca meşhur telefon firmasından

aradılar. "Bize üye olmak ister misiniz?" dediler. (Burada telefon şirketini kendin belirliyorsun, Türkiye`deki gibi tek şirketin yani Türk

Telekom`un tekeli yok) Ben, "Türkiye`yi aramanın dakikası kaça?" dedim, telefondaki "45 cent" dedi.

"Ben, 10 dakikalık görüşmeyi 2$`a yapıyorum" dedim.

"İyi ya, bizimkisi 2$ değil 45 cent" dedi. "Bak kardeşim, ben 2$`a 10 dakikalık görüşme yapıyorum,

anlatamadım mı" dedim. Bana "O zaman dakikasına kaç para veriyorsunuz?" demez mi? Kendi kendime "Al işte, sabah sabah bir

gerizakalı Amerikalı daha" dedim. Kendisine kibarca izah ettim: "10 dakika 2$`sa dakikası 20 cent yapar" dedim. Telefondaki

beyinsiz "Mümkün değil bu kadar ucuza olamaz, siz işlem hatası yapmışsınızdır" dedi. Kendi kendime "Sen beni Amerikalı mı zannettin

ki, 2$`i 10`a bölerken işlem hatası yapayım" dedim ve sabah sabah günaha girmemek için "Kardeşim, sağol , ben sizin şirkete üye

olmayacağım" dedim ve kapattım.

Geçenlerde Mc Donalds`da 3.01$ tutan borcumu ödemek için 5$ verdim, 1 cent daha verdim. Herif, önce 5$`dan ne kadar para

üstü vermesi gerektiğini hesap makinesi ile hesapladı, önce hesap makinesinin gösterdiği 1.99$`i bana bir sürü bozukluk olarak geri

verdi, sonra 1 cent daha verdi. Ben "Niye bu kadar bozukluk veriyorsun, direk 2$ kağıt para versene" dedim. Kuş beyinli, bu sefer

5.01`den 3.01`i çıkardı ve hesap makinesinde 2 rakamını görünce bendeki parayı alıp, 2$ verdi. Şimdiye kadar hiçbir mağazada,

kasiyerlerin bozuk para ödemek zorunda kaldıklarında bir miktar daha isteyip, bütün para geri çevirebildiklerini görmedim. Mesela

hesap 15.25$ tutsa ve siz 20 $ verseniz, size 4 tane 1`lik, 3 tane 25 centlik verirler. Hiçbirisi 1 tane 25 cent alıp, tek bir 5 dolarlık

geri çevirmeyi düşünemez / hesap edemez.

Büyük bir mağazanın girişine ve raflarına şu uyarıyı asmışlardı:

"Mağazamızda gizli kamera sistemi vardır." Daha sonra şunu eklemeyi ihmal etmemişler, malum bu yazıyı okuyan Amerikalılar "Bana

ne, ben zaten buraya gizli kamera sistemi almaya gelmedim" diyebilir diye. "Gizli kamera sistemi sayesinde, yapılan hırsızlıkları tespit

edebiliyor ve mahkeme önünde delil olarak gösterebiliyoruz."

Bir bankanın ATM kartı müracaat formunda şu paragrafın altını imzalamanızı istiyorlar :

"5 haneli banka şifremi sayılardan ve harflerden oluşturacağıma, şifrenin tamamında aynı rakamı veya harfi kullanmayacağıma, Q ile

0`ı, 2 ile Z`yi birbirine karıştirmayacağıma..... söz veririm"

Anlaşılan bankaya gelen birçok şifre probleminde bunları birbiri yerine kullanıp da unutan o kadar çok insan vardı ki bu paragrafı

eklemeye lüzum görmüşler.

Şu olayı da bir arkadaştan duydum, gerçek olduğunu söyledi :

Kadının, biri evine yeni bir mikrodalga fırın almış. Kadının, bir de çok sevdiği bir kedisi varmış. Birgün kadının, kediyi yıkaması

gerekmiş. Tabi kediyi yıkadıktan sonra bir de kurutmak lazım. Aklına bu işi çabucak halledebileceği parlak(!) bir fikir gelmiş. Islak

kediyi alıp, mikrodalganın içine koymuş. Tabi zavallı kedi, mikrodalganın kapağı tekrar açıldığında ölü bir şekilde fırının içinde boyluca

yatıyormuş. Bu durum karşısında kadın, sevgili kedisini kaybetmenin intikamını almak için mikrodalga üreticisi firmanın aleyhinde yüklü

bir tazminat davası açmış. Mahkemenin kararı ise şu:

Üretici firma, fırının kullanma kılavuzunda "içinde kedinizi kurutmayınız" yazmadığı için suçludur ve istenen tazminatı ödemekle

yükümlüdür.

Şu hadiseleri hepiniz duymuşsunuzdur :

CD sürücüler Japonya`da üretilip Amerikan piyasasına ilk girdiğinde Amerikalılar`in "Şu Japonlar ne pratik insanlar, kolaylık olsun diye

bilgisayarlara ´mug holder´ (seramikten yapılan büyük bardaklar ki Amerikalılar kahve ve çorba içmek için çok kullanırlar) ilave

etmişler" diyerek bir çok CD sürücünün ´tray´ (CD sürücünün CD-ROM koymak için dışarıya çıkan kısmı, CD tepsisi) kısmını içi dolu

ağır bardakları koymak suretiyle kırdıklarını; bilgisayarda "Press any key to continue" yazısı çıkınca fellik fellik klavyede ´any´ yazılı

tuşu aradıklarını duymayan yoktur.

İşin tuhafı, galiba Amerikalılar`da salak olduklarının farkında. Birgün Elektromanyetik dersinde çocuklara soru çözerken "Biz, bu dersi

2. sınıfta alıyoruz" dedim (burada son sınıfta okutuluyor). Çocuğun biri daha evvel Türklerle kalmış, onları o kadar zeki bulmuş ki,

bana "Ortaokul iki de mi, lise iki de mi?" diye sordu. Ben de "İlkokul ikide" diyecektim de çocukların geri zekalılığını yüzlerine vurmak

gibi olmasın diye "Üniversite iki" dedim.

Hepinize sevgilerimle...

-alıntıdır-

yalnız şu migrodalga fırın olayında koptum Amerikalıların Kafatasının İçinde Ne Var? 682184 Amerikalıların Kafatasının İçinde Ne Var? 682184

varsa lütfen bildirin Amerikalıların Kafatasının İçinde Ne Var? 757762

melisesmerim(Dilek)
melisesmerim(Dilek)
Yenidoğan
Yenidoğan

Amerikalıların Kafatasının İçinde Ne Var? Empty Geri: Amerikalıların Kafatasının İçinde Ne Var?

Mesaj tarafından Mikli4 Çarş. Mart 09, 2011 5:31 pm

5 haneli banka şifremi sayılardan ve harflerden oluşturacağıma, şifrenin tamamında aynı rakamı veya harfi kullanmayacağıma, Q ile

0`ı, 2 ile Z`yi birbirine karıştirmayacağıma..... söz veririm

Bu ne ya Allahım yarabbim Amerikalıların Kafatasının İçinde Ne Var? 682184 Sorun kafalarının içinde hiçbirşey olmaması Amerikalıların Kafatasının İçinde Ne Var? 682184 İlkokul 2 Amerikalıların Kafatasının İçinde Ne Var? 682184

Teşekkürler.
Mikli4
Mikli4
Cullen
Cullen

Amerikalıların Kafatasının İçinde Ne Var? Empty Geri: Amerikalıların Kafatasının İçinde Ne Var?

Mesaj tarafından melisesmerim(Dilek) Çarş. Mart 09, 2011 6:35 pm

rica ederim canım Amerikalıların Kafatasının İçinde Ne Var? 367241
melisesmerim(Dilek)
melisesmerim(Dilek)
Yenidoğan
Yenidoğan

Mesaj tarafından tutuldum Çarş. Mart 09, 2011 7:09 pm

Ohaaa dedirten olaylarrr yaa !!
Yapmayın bunu bize arkadaş Amerikalıların Kafatasının İçinde Ne Var? 757762 Amerikalıların Kafatasının İçinde Ne Var? 757762
Koptum burada okurken ...
Teşekkürler canım.
tutuldum
tutuldum
KurtAdam
KurtAdam

Mesaj tarafından melisesmerim(Dilek) Çarş. Mart 09, 2011 7:34 pm

rica ederim canım Amerikalıların Kafatasının İçinde Ne Var? 757762
daha bu amerikalılar bizi ççooook güldürür Amerikalıların Kafatasının İçinde Ne Var? 774826
melisesmerim(Dilek)
melisesmerim(Dilek)
Yenidoğan
Yenidoğan

Mesaj tarafından JustyKolik Çarş. Mart 09, 2011 7:59 pm

Mikrodalga firması hatalı ama.Neden yazmıyorlar kedi kurutulmaz içerisinde diye. Amerikalıların Kafatasının İçinde Ne Var? 757762
Cık cık Amerikalıların Kafatasının İçinde Ne Var? 757762
Koptum Allah'ım bunlar ne. Amerikalıların Kafatasının İçinde Ne Var? 757762 Kafatasının içi boş bence Amerikalıların Kafatasının İçinde Ne Var? 757762
Teşekkürler.
JustyKolik
JustyKolik
KurtAdam
KurtAdam

Mesaj tarafından the.cullens Çarş. Mart 09, 2011 8:07 pm

ne diyim şimdi ben buna Amerikalıların Kafatasının İçinde Ne Var? 757762

teşekkürler
the.cullens
the.cullens
Vejeteryan

Mesaj tarafından melisesmerim(Dilek) Çarş. Mart 09, 2011 8:41 pm

rica ederimmm Amerikalıların Kafatasının İçinde Ne Var? 367241
boş amerikalıların kafatası boşş Amerikalıların Kafatasının İçinde Ne Var? 999133 Amerikalıların Kafatasının İçinde Ne Var? 999133
melisesmerim(Dilek)
melisesmerim(Dilek)
Yenidoğan
Yenidoğan

Mesaj tarafından _-Elena-_ Cuma Mart 18, 2011 1:47 pm

Beyin yerine saman mı var kafalarının içinde bu Amerikalılar'ın Amerikalıların Kafatasının İçinde Ne Var? Lol
_-Elena-_
_-Elena-_

Mesaj tarafından melisesmerim(Dilek) Cuma Mart 18, 2011 5:08 pm

olabilir bakk Amerikalıların Kafatasının İçinde Ne Var? 757762 Amerikalıların Kafatasının İçinde Ne Var? 757762 beyin dışında her şey Amerikalıların Kafatasının İçinde Ne Var? 682184 Amerikalıların Kafatasının İçinde Ne Var? 682184
melisesmerim(Dilek)
melisesmerim(Dilek)
Yenidoğan
Yenidoğan

Mesaj tarafından soğuk_prenses Cuma Mart 18, 2011 7:19 pm

Abi bu kadar da olmaz dedirtiyor valla!
Çok şaşırdım. Amerikalıların Kafatasının İçinde Ne Var? 757762 Amerikalıların Kafatasının İçinde Ne Var? 577820 Amerikalıların Kafatasının İçinde Ne Var? 577820
Teşekkürler =) Amerikalıların Kafatasının İçinde Ne Var? 391819
soğuk_prenses
soğuk_prenses
Vejeteryan

Mesaj tarafından melisesmerim(Dilek) Cuma Mart 18, 2011 8:26 pm

evet birde akıllıyız diye geçinirler Amerikalıların Kafatasının İçinde Ne Var? 999133 pehhhh boş laf bunlar booşş :P
rica ederim canım Amerikalıların Kafatasının İçinde Ne Var? 757762 Amerikalıların Kafatasının İçinde Ne Var? 757762 Amerikalıların Kafatasının İçinde Ne Var? 757762
melisesmerim(Dilek)
melisesmerim(Dilek)
Yenidoğan
Yenidoğan

- Similar topics

:: Eğlence :: Geyik