Süper Bir Bilgisayar Özelliği Daha! Loginu11

Join the forum, it's quick and easy

Süper Bir Bilgisayar Özelliği Daha! Loginu11

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Süper Bir Bilgisayar Özelliği Daha!

Süper Bir Bilgisayar Özelliği Daha! Empty Süper Bir Bilgisayar Özelliği Daha!

Mesaj tarafından Thehost Cuma Ara. 17, 2010 12:38 pm

[size=10pt]Ayy ben bayıldım bu özelliğe yaaa!
Arkadaşlar bu özellik sayesinde Msn'de hani o kişilerin e-posta adreslerinin, kişisel iletilerinin yazdığı kısım var ya oraya gif ekleyebileceksiniz.
Diyorsanız ki ben o kadar büyük boyutta gif bulamam JPEG[Normal Resim] resmi koymak istiyorum, o da kolay. Alırsınız resmi, Paint'te açarsınız,boyutlandırmayı yaparsınız [Kaça kaç boyutlandıracağınızı aşağıda anlatacağım] ondan sonra farklı kaydet derken resim şeklini JPEG olarak değil de GIF olarak yaparsınız. Yalnız ufak bir sorun var. Resim biçimini GIF olarak değiştirdiğimizde resim eskisi kadar güzel durmuyor. Biraz bulanık duruyor ama olsun. Süper Bir Bilgisayar Özelliği Daha! 757762 Şimdi ilk önce GIF koymayı anlatacağım.[/size]

[size=14pt]UYARI!! 1239 337 GIF'in boyutu kesinlikle 1239x337'yi geçmesin.! Bu boyut haricinde her boyut olabilir ama önerim bu boyuttur. Bu boyuttaki resimler msn yi tamamen kaplar. Ayrıyeten resimleriniz koyu renkli tema kullananlar beyaz, beyaz ve normal Messenger kullananlar için koyu renklerde olmalıdır.[/size]

[size=10pt]Bilgisayarınızdan herhangi bir GIF[Hareketli Resim] seçiyorsunuz ve resmin adını küçük harflerle lvback olarak değiştiriyorsunuz. Sonra sağ tıklayıp aşağıdan "Kopyala" yı seçiyorsunuz. Daha sonra "Bilgisayarım/:C/Program Files/Messenger'ı açıyorsunuz ve içine yapıştırıyorsunuz. Sakın ha başka bir dosyaya yapıştırmayın direk o Messenger klasörüne sağ tıklayıp yapıştır deyin. Karşınıza "Buraya yapıştırmak için izinli olmanız gerekiyor" vb. şeklinde bir uyarı gelecek. Farketmez "Devam" a basın. Sonra yine sağ tıklayın ve yapıştır deyin. Şöyle bir uyarı gelecek: "Bu klasörde bu resimden var ne yapmak istiyorsunuz?" vb. Siz aşağıdaki iki dosyayı da aynı klasörde tuta tıklıyorsunuz. Xp olanlar Yine de Kaydet e basacak. Daha sonra :C yi kapatıyorsunuz ve Msn'yi yeniden başlatıyorsunuz. Bitti! Süper Bir Bilgisayar Özelliği Daha! 757762

Bir örnek resim veriyorum yalnız gif oynamıyor resim olduğundan. Siz bilgisayarınıza gif koyduğunuzda hareketli olacaktır.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Not: Resim normalde hareketlidir. Gifin boyutu önemli değil, oynayacaktır]

Bu da normalde JPEG olan ama GIF e dönüştürülmüş hareketsiz resim

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[/size]
Thehost
Thehost
Admin
Admin

https://twilightfan.forum-canada.com

- Similar topics