Atilla Dorsay'ın Kaleminden 'Eclipse' Loginu11

Join the forum, it's quick and easy

Atilla Dorsay'ın Kaleminden 'Eclipse' Loginu11

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Atilla Dorsay'ın Kaleminden 'Eclipse'

Atilla Dorsay'ın Kaleminden 'Eclipse' Empty Atilla Dorsay'ın Kaleminden 'Eclipse'

Mesaj tarafından lincolngamze Perş. Ara. 23, 2010 9:35 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Atilla Dorsay'ın kaleminden haftanın filmleri

İsteyen izlesin, benden artık paso!

Kendi adıma, bu 'Alacakaranlık' serisinden iyice sıkıldım. Bir dahaki filme/filmlere gitmeyecek ve bunları meraklısıyla baş başa bırakacağım. Konuyu filan anlatmaya gerek yok, herkes biliyor. Ben hemen kalemimi sivriltip filme dalayım! Bir dizi genç ve güzel insanın, fantastik edebiyatın/ sinemanın ölümsüz motiflerinden vampirliğe dadanıp oynadıkları bu oyun, bence artık bir okul müsameresine dönüştü. Hepsinin çok güzel ve yakışıklı olduğu söylenen bu çocukları, ben öyle bulmuyorum. En azından asıl kahramanlarımız olan Bella ve Edward'ı oynayan Kristen Stewart ve Robert Pattinson, bana son derece itici geliyor. Jacob/Taylor Lautner ve Alice/Ashley Greene çok daha çekiciler, ama Jacob'ın düşük omuzları bağışlanır gibi değil! Daha ciddi olursak, bir kadın yazarın elinden çıkmış bu 'ucuz roman' serisi, aslında gerçek anlamda fantastik değil. O türe hiçbir şey katmıyor, sadece kalıpların, klişelerin etrafında geziniyor. Genç kahramanlar, güzel doğa görüntüleri önünde tumturaklı biçimde konuşuyor, bırakınız gerilim yaratmayı, anlaşılması bile olanaksız ikilemler sunuyor. Bu ikilemlerin başını çeken, zavallı Bella'nın vampir çocukla kurt çocuk arasındaki bitmez tükenmez duraksaması. Valla, birini alıp gitsin de artık bizi rahat bıraksın! ([Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]) O uzun diyaloglar, ne dediklerini bile anlamayan gençler tarafından ezbere okunmaya çalışılırken, arada aksiyon bölümleri çıkıyor. Vampirler de, kurtadamlar da insanüstü yaratıklar olduğundan, olmadık hareketler yapıyor, atlayıp sıçrıyor, atraksiyonlara sıvanıyor. Bu bölümlerde de sinema yok, özel efekt var. Fantastik meraklılarıyla aşk romanları tüketicisi genç kızları buluşturmayı deneyen ve başaran bu seriden sinemaya hayır yok, bu kesin... En son, bu ukalalıklarım için sevenlerinden özür diliyor ve şapkamı alıp aradan çekiliyorum!

kaynak:Sabah.

---------

Ne?!Robsten mı itici geliyor?!Peki[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
lincolngamze
lincolngamze
Admin
Admin

- Similar topics