Beyazperde Genel Yayın Yönetmeni Melis Pirlanti'nin OTR Yorumu Loginu11

Join the forum, it's quick and easy

Beyazperde Genel Yayın Yönetmeni Melis Pirlanti'nin OTR Yorumu Loginu11

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Beyazperde Genel Yayın Yönetmeni Melis Pirlanti'nin OTR Yorumu

Beyazperde Genel Yayın Yönetmeni Melis Pirlanti'nin OTR Yorumu Empty Beyazperde Genel Yayın Yönetmeni Melis Pirlanti'nin OTR Yorumu

Mesaj tarafından Bella_Ceren Ptsi Mayıs 28, 2012 3:19 pm

[Resimleri sadece adminler görebilir.]

Cannes 2012′de İzlediklerim!

On The Road-Walter Salles: İşte bir beklenen film daha! Hem de ne beklemek. Sonuçta beat kuşağı, nereden baksanız 60 yıllık bir hikaye ve günümüzde ülkemizde de epey takip edilen bir edebiyat akımı. Hatta son zamanlarda ülkemizde maalesef bu kuşağın öncüsü bazı yazarların kitapları bürokrasi tarafından mahkemelik oldu. İşte bu film de Beat Kuşağı akımının kurucusu Jack Kerouac’ın, bu akımın simgesi olan, Yolda (On The Road) adlı romanının film uyarlaması. Kolay iş değil! Herkes, kesin kötü olmuştur, romanı rezil etmiş midir, gibi bir yaklaşımla beklerken filmi, sonuç hiç de korkutucu olmadı. Yapımcı Roman Coppola ve yönetmen Walter Salles’ten dinlediğimiz kadarıyla, işi o kadar ciddiye almışlar ki, kitabın içinde yer alan gerçek olayların yaşayan gerçek karakterleriyle belgesel yapacak kadar çok görüşme yapmışlar, inanılmaz bir araştırma yapıp, kendi deyimleriyle kitabı da aşmışlar. Şahsen Jack Kerouac’ı canlandıran oyuncunun performansını yetersiz buldum ama Neal Cassady rolündeki Garrett Hedlund ve LuAnne Henderson rolündeki Kristen Stewart, çok etkileyici bir oyunculuk sergilemişler. Filmin dokusu da, o dönemlerin, o kafaların tadını veriyordu doğrusu. Müzikler de cabası… Ben çok keyif aldım filmden, ellerine sağlık tüm ekibin! Büyük bir taşın altına koydular ellerini ve sağsalim kalktılar altından, helal olsun!

Kaynak: Kristen Stewart TR
Bella_Ceren
Bella_Ceren
KurtAdam
KurtAdam

- Similar topics