Brezilya'da Yapılan Basın Toplantısı : Kristen&Taylor Loginu11

Join the forum, it's quick and easy

Brezilya'da Yapılan Basın Toplantısı : Kristen&Taylor Loginu11

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Brezilya'da Yapılan Basın Toplantısı : Kristen&Taylor

:: Genel :: Haberler

Brezilya'da Yapılan Basın Toplantısı : Kristen&Taylor Empty Brezilya'da Yapılan Basın Toplantısı : Kristen&Taylor

Mesaj tarafından lincolngamze Perş. Ara. 16, 2010 7:16 pm

Arkadaşlar, çok eğlenceli bir yazı;şiddetle okumanızı tavsiye ediyorum!
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

New Moon’un yıldızları Taylor Lautner ve Kristen Stewart São Paulo Brezilya’da bir basın toplantısı düzenlediler. NMM’den Brunella bize hem basın toplantısının tam metnini hem de Brezilya’daki izlenimlerini aktardı.

"Kristen çok sevimliydi. Biraz çekingen fakat herkese karşı çok iyiydi. Hayranlarına karşı çok sıcakkanlı davranan Kristen, kendisi ile aynı otelde kalan ve fotoğraf çektirmek isteyen hayranlarının güvenlik bariyerlerinden geçmesini sağladı. Otelin dışında ve havaalanında çok fazla insan vardı. Birçok şehirden onları görmek için inanılmaz sayıda insan gelmişti.

Taylor hiç kimse ile konuşmadı ve hep kaçtı. Belki de kalabalıktan korktu. Ama basına karşı çok kibar ve iyi davrandı.

Kristen sempatik davranışları ile herkesi şaşırttı. Onun hakkında çok kaba olduğuna dair bir sürü haber duymuştuk ama Kristen kabalığın tam tersiydi. İnsanların ona yeniden aşık olmasını sağladı. İnanılmaz güzeldi. Ne kadar çok insan olduğuna inanamazsınız. Paparazzi ordusu değil hayran ordusu vardı. Genelde kendi hayranlarının korkak ve çekingen davrandığını ama Brezilya’lı hayranlarının çok sıcak olduğunu söyledi. Kristen onları biz ise Kristen’i çok sevdik."

-TOPLANTI-

New Moon setinde neler hissettin?

Taylor: Kesinlikle süperdi. Bir kez daha bu fırsata sahip olduğum için çok mutluyum. Çok eğlendik, çok güzeldi.

Başlangıçta, hatta New Moon çekimlerinden de önce, ikinizin birlikte çalışmayacağı; çünkü Taylor’un filmde yer almayacağına dair söylentiler vardı. Bu nasıl oldu? Neler hissettiniz?

Kristen: Bu çok garipti. Ama en önemli şey çok genç olmasına rağmen hepimizin onun bu rol için doğru insan olduğuna dair inancımız vardı. Onun yerini alabilecek başka kimse olamazdı. Hiç tartışma falan olmadı. Hatta ona yakın bir şey. Sadece Stüdyo da Taylor’un Jacob rolünü oynayabileceğinden emin olmak istiyordu.
Taylor: Olanları düşünmemeye çalıştım. Ben zaten genelde de sadece etki edebileceğim şeyler üzerine yoğunlaşmaya çalışırım.

Bu yılın Temmuz ayında San Diego’da olan Comic Con deneyimi nasıldı? O kadar çok tutkulu ve adanmış hayran ile karşılaşmak nasıldı?

Taylor: Gerçekten de hayranlarımız çok tutkulu. Ama tabi bu sadece California’da değil her yerde böyle.
Kristen: Geçekten güzeldi. İlk defa böyle bir deneyim yaşadık. Gerçekten çok endişeli ve heyecanlıydılar. Onların tepkilerini görmek çok güzeldi.

Seri vampir kültürünün olmadığı Brezilya’da sizce neden bu kadar başarılı oldu?

Kristen: Bence bunun sadece bir vampir hikayesi olmamasından dolayı. Tüm dünya karakterleri şöyle ya da böyle karşılaştırıyor. Tamam vampirler, kurt adamlar var. Ama onların da insanlar gibi hisleri var. Hepsinden de öte bu bir aşk hikayesi. Olabilecek en uç şekilde ama yine de aşk hikayesi.

Brezilya’nın büyük bir internet sitesinin yaptığı araştırmada, gençlerin verdiği oylara göre Taylor Lautner, Robert Pattinson’u bile geçerek günümüzün en iyi aktörü seçildi. Buna ne dersin?

Taylor: Vaaooav. (gülüyor) Bu kesinlikle tutkunun bir seviyesi, öyle değil mi? Ben gerçekten şanslı biriyim. Karakterimi seviyorum. Gerçekten çok seviyorum. Ve Rob’a gelince sanırım bununla başa çıkabilir.

Robert Pattinson’un canlandırdığı Edward Cullen karakteri kitapta filmde olduğu kadar çok görünmüyor.

Kristen: Bu gerçekten çok yaratıcı bir düşünceydi. Filmde daha çok görünmesinin nedeni, Bella’nın düşüncelerinin şekle bürünmüş hali olması. Kitapta Edward Bella’nın düşüncelerinde konuşuyor. Filmde ise biz bunun somutlaşmış halini görüyoruz, hayallerinde yaşıyor. En nihayetinde Edward, Bella’nın sürekli düşüncelerinde olduğu için filmde daha fazla görüyoruz.
Taylor: Bu biraz da Eclipse’de karşımıza çıkacak. Bella, Edward ve Jacob arasındaki aşk üçgenini kurma gerekliliğinden kaynaklandı. Bella gerçekten de Jacaob’a aşık oluyor ama Edward’ı çok seviyor. Eclipse’de genel olay bu üçgen çerçevesinde gelişiyor. O yüzden Edward’ı New Moon’da görselleştirmek önemliydi.

Taylor’un bakış açısına göre Bella neden Jacob ile olmalı?

Taylor: Sanırım bu soruya Kristen cevap vermeli. (gülüyor) Edward ve Jacob kesinlikle zıtlar. Bu biraz sağa gitmek ile sola gitmek arasında seçim yapmak gibi.
Kristen: Jacob birlikte olması gereken insan. Onun yanında kendini özgür hissediyor. Onunla birlikteyken tedirgin olmasına gerek yok. Ama herkes bilir ki, böyle durumlarda kızlar asla en doğru seçimi yapmazlar. (gülüyor) Bella’ya göre tüm olanlarla mücadele etmek bir savaş ve bu onun seçimi.

Filmi çekmeye başlamadan önce kitapları okudunuz mu?

Taylor: Kesinlikle. Twiligt’ı ilk filmi çekmeden önce okumuştum. Çekimler bittikten sonra da diğer kitapları okudum.
Kristen: Ben senaryoları okuduktan sonra okudum. Senaryoyu okuduktan sonra aşık oldum. Genelde ilgimi çeken bir şey olmadığından bir kitapçıya girdiğimde gençlere ait kitapların yer aldığı bölüme gitmem. Ama evet sonrasında tamamını okudum.

Taylor’un oynadığı Jacob Black karakterinin yeni filmdeki değişimi (14 kg. aldı ve ciddi anlamda kas yaptı) nasıl oldu?

Taylor: Gerçekten çok zordu. Çok fazla çalışma ve bir sürü yemek. (gülüyor) Twilight’ın hemen ardından bu rutine girdim.
Kristen: (söze dalıyor) New Moon için çağırılıp çağırılmayacağı bile belli değilken kendini buna adadı. Jacob’u tekrar oynayıp oynamayacağını bilmiyordu. Ve döndüğünde muhteşemdi. O gerçekten bunu hak etti.

Twilight ve New Moon’daki favori sahneleriniz hangileri?

Taylor: Twilight’ta yer alan flashback sahnesi. Vaaovv. Bunu şimdi itiraf ettiğime inanamıyorum. Ve New Moon’da duvardan tırmanıp Bella’nın odasına girdiğim sahne. O sahneyi yapmak için çok çalıştım. Her gün 3-4 saat.
Kristen: Katılıyorum, odadaki o sahne güzeldi. Twilight’ta ise Bella’nın Edward’ı zorladığı sahne benim favorim.

Bella’yı kendine idol olarak benimseyen kızlar için onun gibi olmak, onun gibi giyinmek adına neler söyleyebilirsin? Sonuçta hem davranışlarıyla hem de moda anlayışıyla ikon haline geldi.

Kristen: Bilemiyorum ki. Filmi izlesinler. Ve Bella moda ikonu değil. O bunun için hiç de endişelenmiyor. Onu sıcak ve rahat tutan herhangi bir şeyi giyebilir.
Taylor: Bence bu tamamen Kristen’den kaynaklanıyor. O çok güzel olduğu için ne giyerse yakışıyor. (gülüyor)

Burada bulunduğunuz 2 gün içerisinde neleri görme fırsatınız oldu?

Taylor: Çok fazla değil. Ama en ünlü Brezilya barbekü restoranlarından birisine gitmek için zaman ayırdık ve bayıldım. Bir de São Paulo’daki binaların sayısı beni şaşırttı.
Kristen: Son 24 saattir otelin içerisindeyiz.

-alıntıdır-(twilightfantr.com)
lincolngamze
lincolngamze
Admin
Admin

- Similar topics

:: Genel :: Haberler