Midnight Sun'ın İnternete Sızması Times'ın Top 10 Listesinde Loginu11

Join the forum, it's quick and easy

Midnight Sun'ın İnternete Sızması Times'ın Top 10 Listesinde Loginu11

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Midnight Sun'ın İnternete Sızması Times'ın Top 10 Listesinde

+3
arlemcans
Edward-Jasmine-Nessa-Zac
snow_white
7 posters

Midnight Sun'ın İnternete Sızması Times'ın Top 10 Listesinde Empty Midnight Sun'ın İnternete Sızması Times'ın Top 10 Listesinde

Mesaj tarafından snow_white Salı Ocak 04, 2011 3:03 am

Midnight Sun'ın İnternete Sızması...

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

2005 yılında çaylak yazar Stephanie Meyer, birkaç ay içinde bir vampirle ilgili bir hikaye yazdı. Bundan daha kısa sürede Twilight kitap raflarından sıçradı ve dünya Bella, Edward ve Cullen klanıyla tanıştı. Bella’nın gözünden anlatılan Twilight, Bella’nın sevgilisi Edward’ın vampir olması sebebiyle aşklarını eksiksiz yaşayamayan talihsiz aşıkların hikayesi. Meyer, üç yıl içinde bu nefes kesici seriye çoksatan listelerini zorlayan üç kitap daha kattı.

2008’de farklı bir şey denemek isteyerek, ilk kitaptaki olayları Edward’ın gözünden yazmaya başladı. Çok zaman geçmeden, “göz kamaştırıcı vampir” diyebileceğiniz kişinin bakış açısından olan Midnight Sun’ın tamamlanmayan 12 bölümünün müsveddesi internette görüldü. “Bir yazar olarak haklarıma olan saldırının herkes tarafından anlaşılmasının önemli olduğunu düşünüyorum,” diye Meyer, hayranlarına bir mesaj gönderdi. Sadık takipçilerini cezalandırmaktansa Midnight Sun’ın taslağını kendi sitesinde yayınladı. Sadece bunlar yazılamıyor – bir e-okuyucu gerekiyor.

çeviri: snow_white

kaynak: Time

Times'ın adresinde listede bulunan diğer sızıntıları da belirtmek istedim. Twilight'ın hangi haberlerle yan yana durduğunu görmek iyi olur diye düşündüm. Yanlarına açıklamalarını yaptım. Bilmiyorum, ben merak etmiştim =)

İşte ‘Sızıntılar Top 10’ listesi:

1. Afganistan Savaş Kayıtları

2. Watergate Skandalı (ÇN. Bu skandal Amerika Başkanı Richard Nixon’ın istifasıyla sonuçlanmıştır.)

3. Guadalupe Hidalgo Skandalı (ÇN: İki yıl süren Amerika – Meksika savaşını bitiren Guadalupe Hidalgo Antlaşması ile ilgili haberler 1848’de New York Herald Gazetesi’nden John Nugent’e sızdırılmıştı.)

4. Apache Helikopter Vuruşu (ÇN: 2007 yılında Amerikan Apache helikopterinin bir fotografçıyı öldürmesi olayı internete sızmıştı.)

5. McChrystal’ın Savaş Planı (ÇN: McChrystal, Afganistan’ın yeni komutanıdır. Savaşı bitirmek üzere yazdığı rapor Washington Post’a sızmıştır.)

6. Twilight Sızıntısı

7. Lil Wayne’in ‘Sızıntı’sı (ÇN: Lil wayne’in ‘The Leak’ (Sızıntı) adı ile çıkardığı albüm)

8. Penthagon Belgeleri

9. Sarah Palin’in E-Mailleri (ÇN: Sarah Palin, Alaska Valisi ve Cumhuriyetçi Parti'nin 2008 Amerika Birleşik Devletleri başkanlık seçimlerindeki başkan yardımcısı adayı olan Birleşik Amerikalı siyasetçidir.)

10. Plamegate (ÇN: Beyaz Saray'ın 'Irak'ta kitle imha silahı olduğu iddiası kasten çıkarıldı' diye yazan eski ABD Büyükelçisi Joseph Wilson'ı eşinin CIA ajanı olduğunu basına sızdırıp cezalandırdığı skandaldır.)

snow_white
snow_white
Admin
Admin

Midnight Sun'ın İnternete Sızması Times'ın Top 10 Listesinde Empty Geri: Midnight Sun'ın İnternete Sızması Times'ın Top 10 Listesinde

Mesaj tarafından Edward-Jasmine-Nessa-Zac Paz Ocak 16, 2011 2:52 pm

Sızıntı lafının uyduğunu düşünmüyorum :/
Teşekkürler (:
Edward-Jasmine-Nessa-Zac
Edward-Jasmine-Nessa-Zac
Cullen
Cullen

Midnight Sun'ın İnternete Sızması Times'ın Top 10 Listesinde Empty Geri: Midnight Sun'ın İnternete Sızması Times'ın Top 10 Listesinde

Mesaj tarafından arlemcans Ptsi Ocak 17, 2011 1:38 pm

Sızma kelimesi on derece uygun. Tabii Steph bizzat sızdırmadıysa.
arlemcans
arlemcans
Admin
Admin

Mesaj tarafından snow_white Ptsi Ocak 17, 2011 4:24 pm

Haber internete sahiplerinden izinsiz verilen -yani internete sızan- konularla ilgili. Bu sebepten hata yok diye düşünüyorum ben de...

Rica ederim...
snow_white
snow_white
Admin
Admin

Mesaj tarafından Kbra~eDward♥ Salı Ocak 18, 2011 6:50 pm

Bence sızıntı tam anlamıyla uygun . P. için teşekkürler :)
Kbra~eDward♥
Kbra~eDward♥
Yenidoğan
Yenidoğan

https://www.facebook.com/#!/profile.php?id=1156510172

Mesaj tarafından snow_white Salı Ocak 18, 2011 11:39 pm

Rica ederim...
snow_white
snow_white
Admin
Admin

Mesaj tarafından Sylph. Çarş. Ocak 26, 2011 2:48 pm

Teşekkürler (=
Sylph.
Sylph.

Mesaj tarafından unique~ Paz Ocak 30, 2011 5:00 pm

Teşekkürler.
unique~
unique~
Yenidoğan
Yenidoğan

Mesaj tarafından RpAtTz_hbt Çarş. Şub. 02, 2011 12:59 pm

bence de Midnight Sun'ın İnternete Sızması Times'ın Top 10 Listesinde 757762
okudum çok güzeldi Midnight Sun'ın İnternete Sızması Times'ın Top 10 Listesinde 757762
Gerçekten alacakaranlık'tan daha iyi yazılmıştı Midnight Sun'ın İnternete Sızması Times'ın Top 10 Listesinde 757762
en sevdiğim edward'ın o şişe kapağını saklamasıydı Midnight Sun'ın İnternete Sızması Times'ın Top 10 Listesinde 367241
RpAtTz_hbt
RpAtTz_hbt
KurtAdam
KurtAdam

- Similar topics